Scorpion Kask İnceleme ve Detaylar | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
3 sene ago
1328 Views

Scorpion kasklar bir süredir satılıyor, peki bu kasklara güven olur mu? ECE 22.05 sertifikaları ne anlama geliyor, yeterli midir?

Genel bir kaç modelinden bahsederek konuya gireyim. Polikarbon dış kabuğu olan kaskları mukavemeti az ve çarpmalarda yetersiz bulduğumuzu biliyorsunuz. Bu kaskların bir çoğu bu malzemeden yapılıyor.

Fakat Nolan marka N87 kasklar polikarbonu geliştirerek Lexan adından bir malzemeden dış kabuğa sahip kasklar geliştiriyor. Hatta bu kasklarla ödül alıyor, satış rekorları kırıyor. Bu sizi biraz düşündürebilir. Nasıl oluyor, bu polikarbon kask çarpma testlerinden geçebiliyor. Çarpma testleri güvenli midir? Değil midir?

Çarpma testlerine pek güvenilir olmadığını AEA (Allah Rahmet Eylesin) özellikle belirtmişti ve bu konuda biraz tartışma olmuştu. Sanıyorum, sonra o video için yorumlar kapatıldı. Kendi test videosunu yayınlayarak Scorpion kaskların alınıp alınmayacağını ona bırakalım.

Youtube Video paylaşıma kapalı olduğundan ancak linke tıklayarak girebilirsiniz.

Diğer özellikleri ve teknik bilgileri için aşağıdaki verilere bakabilirsiniz.

KwikWick® II astar, AirFit® sistemi, standart olarak Lens Pinlock MAXVISION ® ve Speedview® sunvisor ile donatılmış bir vizör Anti-sis teknolojisi, kask gerçek bir aerodinamik sisteme sahiptir (optimum havalandırma için).

Günlük kullanıcılar, mevsimlik ürünler ve maceraperestler için mükemmel olan EXO-510 AIR, en iyi kalitedir ve paranın karşılığını alabileceğiniz bir kaskın en çok özelliklerine sahiptir!

AIRFIT KONSEPTİ

Airfit ™, sürücüye ekstra gürültü azaltma özelliğine sahip hava ayarlı yanak pedleri ile kask uyumunu kişiselleştirmeye izin verir.

Pinlock® MAXVISION Yüzeyi
özel olarak sıkıştırılmış alanına mükemmel bir uyum sağlayan Pinlock®, sıkıştırma kuvveti boyunca sürekli hava basıncı yaratır, bu da yoğuşmayı ve dolayısıyla buğulanmayı durdurarak dış ve iç arasındaki sıcaklık farkı olsa bile meydana gelmesini engeller. Kask artar.

YENİ ELLIP-TEC® FACESHIELD SİSTEMİ
Yeni Scorpion Racing Exo-2000 Air’de piyasaya sürülen ELLIP -TEC® yüz koruma mekanizması, Scorpion’a özgü benzersiz değişikliklerin hızını ve hızını daha da artırıyor. Bu işlem, kalkan açıkken, 10 saniye içinde aletsiz yapılabilir. Yüksek hızda rüzgar gürültüsünü en aza indirgemek için tasarlanmış rüzgar tüneli, daha güçlü ve daha güçlü yaylar ile donatılmış olup, sıkıştırma kuvvetinin sızdırmazlık ve sızdırmazlık kuvveti ile sızdırmazlığına en iyi şekilde uymasını sağlamak için, ELLIP TEC aynı zamanda kalkanın yerinde tutulması için daha güçlendirilmiştir.

LINER : Çok etkili, hipoalerjenik, çıkarılabilir, makinede yıkanabilir ve çok yumuşak ve hoş bir dokunuşa sahip olan yeni ScorpionExo® 2011 serisinin KwikWick2® astarı, başınız için gerçek bir ısmarlama terlik.

Gelişmiş Polikarbonat Kompozit Engineered Shell: Rüzgar tüneli için konforlu, aero-ayarlı tasarım. Ek koruma için EPS- çizgili çene çubuğu.

Havalandırma sistemi: Aero-ayarlı arka spoyler ile ayarlanabilir, endeksli ön ve arka havalandırıcılar, asansörü azaltır, vakum oluşturur ve kask ile hava akışını en üst düzeye çıkarır.

Nefes saptırıcı: Gelişmiş sissiz performans.

Çene kapağı: gürültü azaltmaya katkıda bulunur.
Hızlı serbest bırakma ve hassas ayarlama için Micrometric Automatic chinstrap toka.

fotoğraflar: revzilla, kawasaki, motolog

ECE 22.05 Kask testleri hakkında bilgi

ECE 22.05 Kask güvenlik sertifikası hakkında Gerçekten “ECE 22.05” motosiklet kask güvenlik standartları gibi bir sertifika geçerli bir güvenlik sağlıyor mu?

Giriş bir motorcu kask satın almak için bir dükkana girer ve satılık kask etiketleri, etiket okuma başladığında, o bazı soruları sorması muhtemeldir. Bu, birkaç nedenden kaynaklanmaktadır. Uluslararası uyum! Motosiklet kaskı için çok sayıda performans standartları hala vardır. Bazı devlet standartları ve özel kuruluşlar tarafından verilen diğerleri ise özel testlerdir. Bu standartlar, birçok yönden farklılık ancak darbelerin emilmesi için kask yeteneğini ölçmek olduğu bazı noktalarda benzerdir.

Doğrudan kask standartlarının içinde olmamasına rağmen eşit derecede önemli, konfor, havalandırma, ağırlık, uyum, maliyet, görünüm ve kullanılabilirlik olarak giyilebilirlik gibi konulardır.

ECE 22.05 ve DOT motosiklet kask testleri arasındaki fark sadece niteliğidir. Bu basit bir konu gibi gelmesin. DOT testleri daha zordur ve geçmesi her kaska nasip değildir.  Bazıları oldukça basit, ve diğerleri çok daha karmaşıktır. Son 25 yılda motosiklet kazalarının üzerine çeşitli çalışmalar olmuştur (Hurt, 1981; tte, 1991).

Kask testlerindeki standardı yükseltmenin, kafa travması azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, tarihsel motosiklet kask testlerinde iki kask standartları geçerli olmuştur. FMVSS 218 veya DOT tüm motosiklet kaskları satışa yasal ve kamu yollarında ve otoyollarda kullanmak için yerine getirmesi gereken zorunlu ABD hükümeti standartıdır. Bu standart, ilk kez 1974 yılında yayımlanan ve 1988 yılında 1980 ve tekrar güncellendi.

İkinci standart tarafından verilen Snell Memorial Vakfı , kendi motosiklet kask standardını belirleyen özel bir organizasyondur. A Üçüncü kask standardı Avrupa Ekonomik Topluluğu (ECE), aslında en yaygın uluslararası kullanılan 50’den fazla ülkede gerekli ECE 22.05’dir.

Moto GP. DOT ve ECE 22.05 sertifikalı kaskları kabul etmektedir.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , , , ,
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları