Şehir adamının scooter keyfi

cargo scooter

Bir scooterda olması gereken tüm özellikler Honda FES 250 Foresight’te bulunmaktaydı biraz eski ama bilinen bir model, az yakıt tüketimi düşünülerek planlanmış bir model.

Honda FES 250 Foresight
Honda FES 250 Foresight

Güvenilir, dayanıklı Foresight, ergonomik yapısı ile rüzgarı kesici özelliğinin olması, yakıt pintiliği yapması açısından da çok önemli bir modeldi. Hem bireysel hem de ticari kullanımda sizin en büyük veziriniz gözü ile bakabilirsiniz. Yakın bir dostumdan ödünç olarak 1 haftalığına seyahat için aldığım Honda FES 250 Foresight’i inanın geri verirken ayaklarım adeta geri geri gitmişti.

Şu an elimdeki 2008 Honda Varadero’nun eline su dökemez.

Honda Varadero
Honda Varadero

Fakat kendi çapında hafif ve ergonomik oluşu, üzerindeki kişiyi adeta saunada rahatlatırcasına kolay bir kullanım sağladığını gördüm. Şehirde dolaştığım her cadde ve sokakta sanki yürür gibi bir his vermesi, kullanmadan önceki ön yargılarımı açıkçası tuz gibi dağıttı.

Fakat motosiklet tercihi yaparken kullanamazsam bırakırım ne olacak sanki diyerek sakın almayın. Çünkü buna bir bedel ödüyorsunuz ve o sizin doğal olarak yükünüzü çeken bir araç oluyor. Diş fırçanız, içtiğiniz nargile, kullandığınız çatal, saç düzleştiriciniz, tuvalet kağıdınız, epilasyon aletiniz, hatta korunmanıza yardımcı olan prezervatif kadar gerekli bir araç gözü ile bakarsanız, sizin ona sahip çıktığınız kadar motosikletinizin de sizi sahipleneceğini unutmayın.

Zaman ilerliyor modeller gelişiyor ve yeni modeller ergonomi ve taşıma kapasitesi, rüzgar, kadınlar ve kullanış açısından değerlendirilip yeniden dizayn ediliyor.

Şehir adamının scooter keyfi farklı dizaynların doğmasına ulaşımın ferahlamasına dönüşmesi dileğiyle ve işte tam da burada bakıyoruz ki bir scooter daha geliştirilmiş. Kargo Scooter Prototip, dizaynın en son geldiği, alışveriş için özellikle düşünülmüş bir model olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Biz burada yazarken bir yerde çıkmış satılmış bile olabilir.

scooter kargo prototip
scooter kargo prototip

Tasarımcılar kendi dizaynlarını üreticilere sunarken şehir adamını ve yaşayışını düşünerek parça sıkıntısı olmayan ve kolay bozulmayacak modellerde istekleri karşılayabilecek üretimlerle önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkmaya hazırlar.

Subscribe
Bildir
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Yasaklar, vergiler ve cezalar

Eninde sonunda alacağım bende bir motosiklet

Honda FES 250 Foresight ile çok geç tanıştım ama ilk motorumdu ve ilk gözbebeğim. Sattıktan sonra farklı farklı skuterler aldım ve kullandım ama hiç biri onun gibi değildi. Neyse ki geri kavuştum kendisine tadını çıkarıyorum.

Murat bey iyi günler ,ben başlangıç için motor arıyorum malum scooter fiyatları uçtu, bu sebeple düşme falanda olur diye ucuz eski sağlam motorlara baayım dedim sakaryada bir tane honda fes 250 buldum. Bu konuda sizesorularım olacak cevaplarsanız çok sevinirim.
1. Parça sorunu yaşanıyor mu benim bulduğum 1999 model
2. Bu motorun kronik bir arzası var mı
3. alırken motorun nelerine dikkat etmeliyim. Cevabı beyazityanas@gmail.com atarsanız sevinirim Şimdiden teşekkür ederim 30/07/2021

Başka Yazı Yok

4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol