Scooter kask öneriniz var mı?

by motosiklet
5 sene ago
103 Views
Ömer Çetin soruyor
İyi akşamlar bir sorum olacaktır. Acaba scooter tarzı motorlar için en uygun kask nasıldır. Öneriniz var mı? Teşekkürler
Scooter’a uygun kask modelleri ararken yarım kask tavsiyeleri hemen eleyin. Çünkü bu kasklar düştüğünüzde çeneden alacağınız darbeleri engellemez ve çene tarafı en çok darbe alınan yerler başında gelir. Hemen darbe oranlarını gösteren aşağıdaki imajı paylaşayım.
Evet işte kazada en çok darbe aldığımız yerler ve oranları ile paylaştım. Şimdi örnek modellere geçiyorum.
LS2 FF396 FT2 Tron kask bence alınabilecek en uygun fiyatlı fiber kask modelleri arasında geliyor. LS2 CR1 kask ise bence ff396 kasklardan bir parça daha iyidir. Nexx SX100 kask polikarbon bir kask ama kauçuk ile güçlendirilmiş bir dışa kabuğa sahip alınabilecek iyi kasklardan biridir. Premiere Kask modelleri şu sıralar indirimli satılıyor ve bence kabuğundan tutun iç pedlerine kadar mükemmel denebilecek modellerdir.
Diğer bir kask modeli ise Bell Qualifier kask tam yüz kapalı bir kask ve güvenli kasklar arasında yer alıyor. Bence Bell qualifier kask spor, supersport ve belki birazda naked uyumludur. Ama scooter kask tavsiyesi isteyenlere önerilen kasklardan biridir. Scooter kaskı olsun ama açık bir kask istiyorum derseniz LS2 OF kask modellerini tercih edeiblirsiniz. AGV’nin açık yüz kaskları, Shark Raw kasklar çok gösterişli ve bantlı gözlüklerle giyilebilir.
Ben Shark Drak kaskları seviyorum ama üsttede yazdığım gibi çeneyi korumadığı için tavsiye etmiyorum.  Bunların dışında bir çok kask modeli var. Benim ilk tercihim uygun fiyatlı olduğu için LS2 ff396’dır. Ben güvenli bulmuyorum diyorsanız tabiki Shoei GT-Air alabilirsiniz. Pahalı ama gerçekten dış kabuğundan, iç pedlerine kadar, hava kanalları ile de mükemmel rüzgar uyumlu ve spoiler’ı ile rüzgar kovucu özelliklerde birinci denebilir. Hemde hem çok iyi hava alabilme özelliğine sahiptir. İçinde güneş vizörüde bulunmaktadır.

Yeni başlayan için ekipman, giyim önerisi isterseniz ucuz yollu almayın. Bütçenizi zorlayın ve iyi bir kask, mont, eldiven, pantolon, bot alın. Kazada hem az zarar görün hemde seyahate çıktığınızda biraz olsun daha güvenerek yola çıkın.

Umarız bu dediklerimiz yararlı olur, iyi sürüşler
Etiketler: ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir