satılık motosikletler

Royal Enfield, SG650 konseptini ve sınırlı sayıda üretilen 650’leri EICMA’da tanıttı

royalenfield-interceptor-left-side-view2

Royal Enfield , Milano’da devam eden EICMA motosiklet fuarında üç motosikleti sergiledi. Bunlar, bir konsept motosikleti ve çok yakında Hindistan’da satışa sunulacak iki sınırlı üretim modelini içeriyor.

royalenfield-interceptor-right-side-view0

 

SG650 Konsept

Chennai merkezli iki tekerlekli araç üreticisinin ortaya çıkardığı konsept motosiklet SG650 idi. Şirket bunu henüz onaylamamış olsa da, SG açıkça Shotgun anlamına geliyor. Bu konsept motosiklet, şirketin 650cc’lik alanda yarışacak olan bobber tarzı motosikletinin temelini oluşturacak.

SG650 Concept, konsollu bir koltuk, geniş bir gidon, kıyılmış çamurluklar, bar-ucu aynalar ve kalın lastiklerden oluşan tipik bir bobber tasarımına sahiptir. Mevcut Royal Enfield 650cc motosikletlerin aksine, bu konsept motosiklette baş aşağı çatallar ve önde çift diskli frenler kullanıldı. Birinci sınıf donanımın üretim özellikli modele de ulaşmasını bekliyoruz.

 

Bu konsept motosikletteki modern unsurlar, ön kısım için cilalı alüminyum kaplama ve yeni nesil motosikletlerdeki gibi dijital grafikler içerir. Konsept motosikletteki 650cc paralel ikiz motor bile dijital grafiklerle süslenmişti. Diğer unsurlar arasında CNC ile işlenmiş bir yakıt deposu, entegre ABS’li sağlam bir alüminyum bloktan yapılmış tekerlekler ve elle dikilmiş siyah deri koltuk bulunur.

SG650 konseptinin son üretim modeli kuşkusuz çok daha sade olacak olsa da, Royal Enfield’ın ilginç ve biraz radikal ürünler yapma niyeti oldukça açık.

Royal Enfield Interceptor 650 ve Continental GT 650

Royal Enfield, konsept motosikletin yanı sıra, EICMA motosiklet fuarında Interceptor INT 650 ve Continental GT 650’nin 120. Yıldönümü Sürümlerini de tanıttı. Bu modeller, markanın 120 yıllık varlığını (1901-2021) anıyor.

Royal Enfield, 120. Yıldönümü modellerinden sadece 480 adet üretecek. 480 adet motosikletin tamamı çeşitli pazarlar arasında eşit olarak dağıtılacak. Şirket yaptığı basın duyurusunda Interceptor INT 650 ve Continental GT 650’nin her birinin sırasıyla Hindistan, Güneydoğu Asya, Amerika ve Avrupa pazarlarında 60 adet satılacağını söyledi.

royalenfield-interceptor-right-side-view1

Bu sınırlı sayıda üretilen modeller, siyah krom renk şemasına, elle boyanmış ince çizgilere ve tamamen karartılmış bileşenlere (motor, susturucu ve diğer unsurlar) sahiptir. Ayrıca bu modeller, sineklik, motor korumaları, topuk korumaları, tur ve bar uç aynaları gibi bir dizi Orijinal Motosiklet Aksesuarları ile donatılmış olarak gelecek.

Bu sınırlı sayıdaki motosikletler ayrıca benzersiz, el yapımı, döküm pirinç bir tank rozeti alacak. Atlet rozeti, her motosikletin benzersiz seri numarasını içerecektir. Ayrıca motosikletler, Royal Enfield’ın 120 yılına özel bir övgü olan bir yan panel çıkartmasını da süsleyecek.

Hindistan pazarında 120. Yıl Yıldönümü Sürümü modellerinin çevrimiçi satışı 6 Aralık 2021’de başlayacak.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir