Royal Enfield Bullet 350 Geliyor

Royal Enfield Bullet 350 Geliyor

Royal Enfield Bullet 350 Geliyor

Yenilenmiş, ince detaylar ile güncellenmiş şekilde karşımıza çıkacak. Henüz ülkemize girmedi ancak haberleri geldi.

2023 Royal Enfield Bullet 350, tamamen yeni Classic 350 ile aynı platform üzerine inşa edilecek.

Royal Enfield, 2023 Bullet 350’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor, ikinci kez kılık değiştirmeden test edilirken görüntülendi. Yeni motosikletin eski modelle neredeyse hiçbir ortak yanı olmadığı için Bullet 350 için bir nesil değişikliği olacak.

Royal Enfield Bullet 350 Geliyor

Gelecek Bullet, tamamen yeni Classic 350 ile aynı platform üzerine inşa edildi ve yeni J serisi motoruna sahip.

Motosikletin ön yarısı Classic 350 ile birebir aynı ve insanlar en azından önden bakıldığında bir fark bulamayacak. Ön çatallar, göstergeler, far, gidon, çamurluk ve disk fren, Classic’ten doğrudan kaldırılmıştır.

Ancak, krom motor krank muhafazasının mat siyah egzoz ve depo ile kombinasyonu oldukça yeni görünüyor ve Classic’te görülmedi. Arkada, çamurluk önceki Bullet gibi biraz daha kısadır ve plakanın içinde biter.

Royal Enfield Classic 350 Özet

Klasik 350 önemli özellikler

Motor kapasitesi 349 cc
kilometre  35 kmpl
Bulaşma 5 Hız Kılavuzu
Boş Ağırlık 195 kg
Yakıt Deposu Kapasitesi 13 litre
Koltuk yüksekliği 805 mm

Döner kol ve süspansiyon, yine Classic’ten doğrudan bir kaldırmadır. Ancak en büyük değişiklik, yeni tek parça koltu oldukça farklı görünüyor.

Daha önceki casus fotoğraflarında, motosiklet oldukça ince olan ten rengi tek parça bir seleye sahipti. Ama şimdi, beyaz yan dikişli mat siyah bir kapak alıyor. Ayrıca, büyük olasılıkla test sürücülerinin geri bildirimlerine dayanarak, ön kısımda oldukça kalın.

Royal Enfield Bullet 350 Geliyor

Ancak, dürüst olmak gerekirse, yeni tasarım büyük bir hayal kırıklığı olarak geliyor. Geçmiş Bullet’in cazibesi gitti. Mevcut model sadece daha büyük boyutlara sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda nervürlü yükseltilebilir koltuk, büyük gidon, çıkıntılı arka lamba ve bol miktarda krom gibi hoş tasarım öğelerine de sahip. Başlangıç ​​olarak, yeni motosiklette krom jantlar bile yok.

Mevcut modelin müşterilere sunduğu karakter ve gurur duygusu, Classic’in tonlanmış bir versiyonuna benzeyen yeni modelde görülmez. Belki Royal Enfield hiçbir şeyi onaylamadığı için bu Classic’in daha düşük bir çeşidi olabilir.

Classic’in 350 cc hava/yağ soğutmalı tek silindirli motoru, 6100 RPM’de 20,2 HP ve 4000 RPM’de 27 Nm üretir. 5 vitesli bir şanzımanla eşleştirilmiş olarak geliyor. Ancak Bullet daha düşük güç ve tork değerlerine sahip olacak. Frenlerini ve tekerleklerini giriş seviyesi Classic ile paylaşması muhtemel.

Klasik 350 Hakkında

Royal Enfield Classic 350, Rs’den başlayan fiyatlarla sunulan bir kruvazör bisikletidir. Hindistan’da 1.90.205. Rs’den başlayan en yüksek varyant fiyatı ile 6 varyant ve 15 renkte mevcuttur. 2,21,158. Royal Enfield Classic 350, 20.2 bhp güç ve 27 Nm tork geliştiren 349cc BS6 motordan güç alıyor. Hem ön hem de arka disk frenlere sahip Royal Enfield Classic 350, kilitlenme önleyici fren sistemi ile karşımıza çıkıyor. Bu Classic 350 bisiklet 195 kg ağırlığında ve 13 litre yakıt deposu kapasitesine sahiptir.

2021 Royal Enfield Classic 350, selefine göre çeşitli stil ve mekanik yükseltmelerle Hindistan pazarında piyasaya sürüldü.

2021 modeli eski motosiklete benziyor ve yuvarlak bir far, dikiz aynaları için yuvarlak bir şekil, kıvrımlı bir yakıt deposu, bölünmüş bir eyer ve yandan asılı bir egzoz gibi stil özelliklerini paketlemeye devam ediyor. Değişiklikler listesi, yarı dijital bir gösterge panelinin ve bir USB şarj bağlantı noktasının eklenmesini içerir. Güncellenmiş küme, bir kilometre sayacı, kilometre sayacı, saat ve yakıt göstergesini gösteren bir LCD ekran ile birlikte bir analog hız göstergesi içerir. Güncellenmiş şalt, Meteor 350 tarzı döner düğmeler içerir. 2021 modeli ayrıca Royal Enfield Tripper navigasyon sistemini de alıyor, ancak bu şu anda yalnızca Chrome modellerinde mevcut.

Retro tarzı motosiklet şimdi beş modelde (Redditch, Halcyon, Classic Signals, Dark ve Classic Chrome) ve 11 renk seçeneğiyle sunuluyor – Redditch Sage Green, Redditch Grey, Halcyon Black, Halcyon Green, Halcyon Blue, Signals Marsh Grey, Sinyaller Çöl Kumu, Tunç Grisi, Koyu Gizli Siyah, Krom Kırmızısı ve Krom Kahverengi.

Mekanik özellikler, şirketin J-platformunu temel alan 349cc, hava/yağ soğutmalı bir motoru içerir. Beş vitesli bir şanzımana bağlı motor, 20,2 hp güç ve 27 Nm maksimum tork sağlayacak şekilde ayarlandı.

2021 modelindeki güncellenmiş donanım, yeni bir çift beşik çerçevesi içerir. Süspansiyon görevleri, önde 41 mm teleskopik çatallar ve arkada önceden yüklenebilen çift amortisörler tarafından gerçekleştirilir. Frenleme görevleri, her iki tekerlekteki tek diskler tarafından gerçekleştirilir. Ancak Redditch varyantları bir ön disk/arka tambur kurulumu ile birlikte gelir. Çift diskli modeller çift kanallı ABS kullanırken Redditch serisi tek kanallı ABS kullanır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol