Piaggio Ape E-city Sun Mobility’nin değiştirilebilir pil teknolojisi ile piyasaya sürüldü

by motosiklet
6 ay ago
62 Views

Piaggio Group‘un Hint yan kuruluşu olan Piaggio Vehicles, 18 Aralıkta Chetan Maini destekli Sun Mobility ile ortaklaşa Ape E-City’yi sunan ilk elektrikli üç tekerlekli aracını piyasaya sürdü. Ortaklığın bir parçası olarak, elektrikli Ape E-City, Sun Mobility’nin bataryayı iki ve üç tekerlekli çeşitli destekleyici tasarımlarını kullanacak.

Autocar Professional, Haziran 2019’da ortaklık hakkındaki haberleri ilk kez yazmıştı. Üç tekerlekli model ilk olarak Chandigarh, Mohali ve Gurgaon’da sunulacak. Ortaklık, Mart 2020’ye kadar Hindistan’daki 10 şehirde ölçeklendirilecek, 50 Sun Mobility Hızlı Değişim istasyonu ağı kurulacak. Ortaklık, mevcut sorunları ele alırken aynı zamanda ekonomik ve temiz son mil bağlantısının benimsenmesini hedefliyor.

Piaggio, Ape Electrik’in çeşitli kategorilerde tam elektrikli araç yelpazesine sahip olacağını ve Ape E-City‘nin ürün yelpazesinde piyasaya sürülen ilk ürün olduğunu söyledi. Ape E-City, lityum-iyon pil, otomatik vites kutusu, daha fazla güç ve tork, vites ve debriyaj yok, güvenlik kapıları ve tam bir dijital küme ile birlikte geliyor.

Kategorideki ilk dijital gösterge paneli, sürücülere önceden yardım için şarj durumu, sürüş modları, servis uyarıları ve ekonomi modu gibi bilgileri görüntüler. Piaggio, Ape E-City müşterilerine 36 ay / 100.000 km (hangisi daha erkense) süper garanti ve 3 yıl boyunca ücretsiz planlanmış bakım sunacağını söyledi. Ayrıca, OEM, 3.000 Rs – 250 tl nominal maliyetle isteğe bağlı 3 yıllık bir AMC paketi sağlayacaktır. Ape E-City, 197.000 Rs – 16.500 tl (Yeni Delhi’den eski) tanıtım fiyatıyla gelecek. Ülkemize geleceğini sanmıyorum.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir