PCX HYBRID Görüntüleri Hong Kong’da Paylaşıldı

0
413

PCX HYBRID Görüntüleri Hong Kong’da Paylaşıldı.

PCX HYBRID Tanıtım Videosu

Honda seri üretim hibrit motorlu scooter modeli PCX HYBRID, eylül ayı gibi Japonya pazarında satışa sunacak.

Marka, ABS fren sistemi ve Honda SMART Key gibi bir çok ekipman ile Japonya pazarında yılda 2 bin PCX HYBRID satmayı planlıyor.

Teknik özellikler neler?

Motoru çalıştıran ve eş zamanlı olarak elektrik de üreten ACG marş motorunu yüksek performanslı 48 volt lityum-iyon bataryalar besliyor.

ACG, Power Drive Unit (PDU) tarafından kontrol ediliyor ve enerji akışı dijital ekranda gösteriliyor. ACG, gaz emri ile birlikte 4 saniye boyunca içten yanmalı motoru destekliyor. Destek motorunun sağladığı ilave tork değerinin de katkısıyla standart PCX’e oranla daha atak ve seri bir hızlanma tesis ediyor.

İçten yanmalı motoru destekleyen elektromotor sayesinde PCX HYBRID eşdeğer sınıftaki içten yanmalı bir scooter ile kıyaslandığında gaz emirlerine çok daha hassas cevap veriyor ve daha performanslı bir sürüş sunuyor.

Sistem sürücü “D” ve “S” olmak üzere iki farklı motor desteği modu sunuyor. “D” motor desteği modu konforlu bir sürüş sunarken, “S” motor destek modu ise daha sportif sürüşleri destekliyor.

PCX serisinde rijit şasiye monte sessiz ve yüksek yakıt verimliliği seviyesine sahip markanın küresel scooter motoru “eSP” devreye giriyor.

Tüm LED aydınlatma elemanları da dahil olmak üzere scooterin önden arkaya doğru uzanan kıvrımlı hatları şık ve modern bir görünümü beraberinde getiriyor. Honda SMART Key gibi markaya has çözümler kullanım kolaylığını destekliyor.

Sürüş ergonomisini ve sürüş dinamiklerini olumsuz etkilememek adına lityum-iyon bataryalar 23 litrelik bagajın arkasına entegre edilirken, Power Drive Unit (PDU) ön granajın altına gizleniyor.

Gösterge paneli ergonomik tasarımıyla sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Hız, saat ve ortalama tüketim gibi değerler dışında gösterge paneli destek motoruna ve lityum-iyon bataryaya ait verileri de gösteriyor.

Haberturk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here