Önüne gelen motosikletli kurye olamayacak

by motosiklet
8 ay ago
114 Views

Bir çok iş kolunda motosikletli dağıtım hizmeti veren kuryeler, 1 Ocak’tan itibaren sınav girecekler. Mesleki Yeterlilik Belgesi Ankara’daki Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu tarafından sağlanacak. TAMKF başkanı “Herkesin kuryelik yapmasını istemiyoruz. Bu mesleğin vasıflı bir meslek haline gelmesini istiyoruz” dedi.

Ön yargıların yıkılmasını istiyoruz.

Motosikletli kuryelere karşı oluşan ön yargıların kırılmasını istediğimiz için belgelendirme yetkisi için başvurduk. Tüm standartları oluşturup, yetki aldık. 60 dakika teorik, 45 dakikalık uygulama sınavı olarak 2 bölümden oluşuyor.

100 üzerinden 70 alan geçebilecek. 8 maddelik kritik nokta var. Tekerlek basıncını kontrol etmeyen kurye, sınavdan kalacak ve sınava tekrar girmek sorunda kalacak. 1 Ocak 2020’de süreç başlayacak. 2021’de belgesiz kurye artık çalışamayacak ve çalışırsa cezai işlem uygulanacak.

kaynak: hurriyet

3
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gökalp Şencan

tüm camiamızın dikkatine !! son günlerde motosikletli kuryelik meslegi mesleki yeterlilik belgesi ile alakalı yalan yanlış haberler yayılmaya başladı ,üstelik ülkemizin büyük tirajlı gazetelerinden biride bu yalanlara alet oldu,, arkadaşlar gazetelerde çıkan ve önüne gelen kurye olamayacak haberlerine itibar etmeyin bu yalan haber bu haberi yapan gazete ile ilgili ve bu haberin kaynagı ile ilgili ,basın yayım üst kurulu cumhur başkanlıgı calışma ofisi ,istanbul valiligi ve myk denetim birimi ,seviyesinde pazartesinden itibaren gerekenler sırası ile yapılacak ,, arkadaşlar motosikletli kuryelik belgesi Zorunlluluk kapsamında deyil kimse belge almak Zorunda deyil ,,,,,, almak isteyende işlemlerini ,alo 170 ve edevlet üzerinden yapacak üstelik… Read more »