Önüne gelen motosikletli kurye olamayacak

3
132

Bir çok iş kolunda motosikletli dağıtım hizmeti veren kuryeler, 1 Ocak’tan itibaren sınav girecekler. Mesleki Yeterlilik Belgesi Ankara’daki Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu tarafından sağlanacak. TAMKF başkanı “Herkesin kuryelik yapmasını istemiyoruz. Bu mesleğin vasıflı bir meslek haline gelmesini istiyoruz” dedi.

Ön yargıların yıkılmasını istiyoruz.

Motosikletli kuryelere karşı oluşan ön yargıların kırılmasını istediğimiz için belgelendirme yetkisi için başvurduk. Tüm standartları oluşturup, yetki aldık. 60 dakika teorik, 45 dakikalık uygulama sınavı olarak 2 bölümden oluşuyor.

100 üzerinden 70 alan geçebilecek. 8 maddelik kritik nokta var. Tekerlek basıncını kontrol etmeyen kurye, sınavdan kalacak ve sınava tekrar girmek sorunda kalacak. 1 Ocak 2020’de süreç başlayacak. 2021’de belgesiz kurye artık çalışamayacak ve çalışırsa cezai işlem uygulanacak.

kaynak: hurriyet

3 YORUMLAR

 1. tüm camiamızın dikkatine !!
  son günlerde motosikletli kuryelik meslegi mesleki yeterlilik belgesi ile alakalı yalan yanlış haberler yayılmaya başladı ,üstelik ülkemizin büyük tirajlı gazetelerinden biride bu yalanlara alet oldu,,
  arkadaşlar gazetelerde çıkan ve önüne gelen kurye olamayacak haberlerine itibar etmeyin bu yalan haber bu haberi yapan gazete ile ilgili ve bu haberin kaynagı ile ilgili ,basın yayım üst kurulu cumhur başkanlıgı calışma ofisi ,istanbul valiligi ve myk denetim birimi ,seviyesinde pazartesinden itibaren gerekenler sırası ile yapılacak ,,
  arkadaşlar motosikletli kuryelik belgesi Zorunlluluk kapsamında deyil kimse belge almak Zorunda deyil ,,,,,,
  almak isteyende işlemlerini ,alo 170 ve edevlet üzerinden yapacak üstelik sizden belge için para isteyenlere hiç itibar etmeyin belgenin bedelini devlet karşılıyor….

  moto kur sen

  • Şu şekilde demeç vermiş TAMKF’den Çağdaş Yavuz

   Yemek siparişleri başta olmak üzere çeşitli iş kollarında dağıtım hizmeti veren motosikletli kuryelere 1 Ocak’tan itibaren uygulanacak sınavlarla Mesleki Yeterlilik Belgesi verileceğini belirten Ankara’daki Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu’nun (TAMKF) Genel Başkanı Çağdaş Yavuz, “Her önüne gelen kuryelik yapamayacak, yapmasını da istemiyoruz. Bizim tek amacımız bu işin vasıflı bir meslek haline gelebilmesi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here