Ola’nın 70 MPH elektrikli scooter’ı yakın zamanda kıtalararası satışa geçecek

Ola’nın 70 MPH elektrikli scooter’ı yakın zamanda kıtalararası satışa geçecek

Ola’nın elektrikli scooterları, şirketin yüksek hızlı Ola S1 ve S1 Pro elektrikli scooterlarını piyasaya sürdüğü geçen ay ani bir sıçrama yaptı. Ola, uluslararası ihracat planlarının yolda olduğunu belirtmişti, ancak şimdi ABD’nin elektrikli scooterları beklediğimizden çok daha erken alacağını öğrendik.

Haber Elon tarzı bir Twitter patlamasıyla geldi.

ABD merkezli girişimci Vivek Wadhwa, Ola CEO’su Bhavish Aggarwal’a tweet attığında, geçen ay scooter lansmanında onu tebrik ettiğinde ve Silikon Vadisi’nde bir scooter almayı çok istediğini söylediğinde başladı.

ABD pazarı için S1 veya S1 Pro elektrikli scooterların yayılması hakkında henüz bir haber yok.

Mevcut haliyle, ABD’de çok az sayıda yüksek hızlı ve yüksek güçlü elektrikli scooter mevcut. Piaggio’nun Vespa Elettrica’sı ve NIU’nun NQiGT Pro’su muhtemelen en yakın karşılaştırmalardır, ancak her ikisi de yalnızca yaklaşık 45 mil (72 km/s) hıza ulaşır ve daha seçkin müşterilere yöneliktir. Vespa Elettrica yaklaşık 7.600 ABD Doları, NIU NQiGT Pro ise 4.600 ABD Doları civarında ve biraz daha uygun fiyatlı.

ola elec1tric bike

CSC Wiz 2.495 $ ile daha uygun fiyatlı, ancak 42 mil (67 km / s) ile biraz daha yavaş ve temel özellikleri nedeniyle daha az premium scooter benzeri denebilir.

Tam bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Ola S1 ve S1 Pro, geçen ay Hindistan’da piyasaya sürüldüklerinde 1.050 ABD Doları ile 1.350 ABD Doları arasında fiyatlandırılmıştı.

Scooterlar Hindistan’da yerel olarak üretiliyor ve bu nedenle scooterlar ABD’ye getirildiğinde bu fiyatlar açıkça artacak, ancak NIU’nun veya Piaggio’nun tekliflerinin fiyatına ulaşmaları pek mümkün değil.

ola elek1tric e-bike

Ve Ola sadece fiyat konusunda rekabet etmeyecek. Scooterlar ayrıca güçlü ve teknoloji konusunda oldukça bilgili ve teknolojikler.

Scooter’ın çerçevesine monte edilmiş 8,5 kW’lık bir elektrik motoru, S1’e 56 mil (90 km/sa) azami hız ve S1 Pro’da 71 mil (115 km/sa) daha yüksek azami hız sağlar.

Her iki model de, kullanıcı tarafından seçilebilen dış görünümlerde tipik performans okumalarına ek olarak GPS tabanlı harita navigasyonunu görüntüleyen 7 inçlik geniş bir renkli dokunmatik ekrana sahiptir.

Tıpkı cep telefonunuz gibi, scooter da dijital bir sesli asistana sahiptir. Scooter’a “Hey Ola, biraz müzik çal” demek, çalma listenizi açar ve scooter’ın yerleşik hoparlör sisteminden melodileri çıkarır.

Sürücüler, telefonlarını bağlayarak scooter’ın işletim sistemi üzerinden aramaları bile yanıtlayabilir.

Telefonlardan bahsetmişken, scooter’ın uygulaması yüksek düzeyde kontrol sağlar. Sürücüler bagajı açabilir, aydınlatmayı ayarlayabilir, coğrafi konumlarını belirleyebilir, elektronik ses profillerini değiştirebilir (veya tamamen kaldırabilir), sürücü profilleri oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Scooter’ın her sürücünün performans özelleştirmelerini ve kullanıcı arayüzü değişikliklerini hatırlaması için arkadaşlar ve aile üyeleri için profiller scooter’a yüklenebilir.

Ola’nın scooter’larında çıkarılabilir piller yoktur, ancak büyük piller geniş bir menzil sunar. Temel seviye S1, 3 kWh kapasiteye ve 75 mil (121 km) menzile sahiptir. Daha yüksek özellikli S1 Pro’da bu rakamlar 4 kWh ve 112 mil (181 km) menzile çıkıyor.

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Electric, düşük maliyetli ve yüksek performanslı elektrikli scooterlarıyla tanınıyor , ancak şirket daha önce iki tekerlek daha ekleme ve tam boyutlu elektrikli […]

Başka Yazı Yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol