satılık motosikletler

Ola S1, 21. yüzyılın en önemli motosikleti mi olacak?

Ola S1, 21. yüzyılın en önemli motosikleti mi olacak?

Hindistanlı Ola Electric, akıllı, ucuz, yüksek teknoloji ürünü S1 scooter ile motosiklet pazarında büyük bir saldırı yaptı.  Ola, yılda 10 milyon motosiklet üretebilen dünyanın en büyük  “Gelecek Fabrikası“nı inşa ediyor.

Başka bir deyişle, bu her iki saniyede bir motosiklet. Başka bir deyişle, bu 500 dönümlük, karbon negatif, 10 üretim hattı, 3.000’den fazla robot devi tam kapasiteyle üretime başladığında, bugün tüm küresel endüstrinin yaptığının yedide birinden fazlasını yapıyor olacak.

Ola, iki modelde bir scooter ile piyasaya çıkıyor. S1 ve S1 Pro. En iyi performans ve aralığın yanı sıra eksiksiz bir mutfak lavabosu değerinde özelliklere sahip olduğu için burada Pro modeline odaklanacağız.

Temel anlamda bunlar, koltuğun altında 36 litrelik depolama alanına sahip, bir kask sığacak kadar basit, temiz görünümlü, kayış tahrikli elektrikli scooterlardır. Süspansiyon ön ve arkada tek taraflı ve disk frenler de öyle; lastik değişiklikleri süper basittir. Ola, sürüş sistemi ve ön süspansiyon üzerindeki plastik kapaklarla, gelişmekte olan dünya toprak yollarının tozundan, tozundan ve kirinden önemli hareketli parçaları korumaya çalışmış; arka süspansiyon, tahrik ünitesinin üzerine oturduğu yerde oldukça iyi korunmalıdır.

Performans açısından, S1 Pro muhtemelen en iyi 135cc 4 zamanlı ile karşılaştırılabilir. 8,5 kW (11.4 beygir gücü), 58 Nm (43 lb-ft) elektrik motoru sizi 3 saniyede 40 km/sa (25 mph) hıza, 5 saniyede 60 km/sa (37 mph) hıza ulaştırır. zaman ve cesaret verildiğinde 115 km/sa (71 mph) azami hıza kadar.

Menzil de aynı şekilde oldukça etkileyici, maksimum 181 km’de (112 mil) – Ola’nın web sitesi bunun NEDC, WLTP veya arka tarafından çekilip çekilmediğini söylemiyor. Financial Express , S1 Pro’nun bir duvar prizinde gece boyunca altı buçuk saatte şarj olan veya hızlı şarj tesisinde pilinin yarısını 18 dakikada dolduran 3,97 kWh pil ile geldiğini bildiriyor.

Buraya kadar çok pratik. Ancak Ola, S1’i dışarıdaki her şeyden ayıracak lezzetli bir tarafı var. Bisikletin beyni, 3 GB RAM, Bluetooth Düşük Enerji, WiFi ve LTE bağlantısı, GPS ve 7 inç dokunmatik ekrana sahip 1.8 GHz sekiz çekirdekli işlemci ile başlar.

Böylece, gülünç derecede özelleştirilebilir çok hoş, tam renkli bir çizgi arayüzü elde edersiniz. Gösterge panelinin görünümünü, çalışma şeklini ve hatta siz sürerken motosikletin çıkardığı sesi kişiselleştirmek için dinamik olarak değişen bir dizi “ruh hali” arasından seçim yapabilirsiniz. Performans ölçümlerinden canlı hava ve rüzgar güncellemelerine, yerleşik sırayla navigasyona ve her ne olursa olsun tek dokunuşla medya yönetimine kadar her şeye tek dokunuşla erişim sağlamak için ekranınızda widget’lar (her biri ruh haline göre tasarlanmış) ayarlayabilirsiniz. bağlı akıllı telefonunuzda oynuyorsunuz.

Ayrıca AI konuşma tanıma ve çoklu mikrofonlu gürültü önleyici bir dizi kullanan bir “Hey Ola” asistanı aracılığıyla ses kontrolü de var. Şimdiye kadar bunu deneyen başka bir motosikletin farkında değilim. Bisiklet, kendi yerleşik hoparlör sistemi aracılığıyla sizinle konuşur ve müzik ve diğer sesleri çalar. Heck, kulaklığınız yoksa telefon görüşmeleri bile yapabilirsiniz. Arabaların yıllardır sahip olduğu türden bir şey – ama bu acayip bir scooter.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir