Giriş Yap
Ola Electric, 2023’e Kadar Elektrikli Motosiklet Segmentini Genişletecek

Ola Electric, 2023'e Kadar Elektrikli Motosiklet Segmentini Genişletecek

Ola Electric, 2023’e Kadar Elektrikli Motosiklet Segmentini Genişletecek

Özellikle Hindistan’ın en hızlı büyüyen EV şirketi Ola Electric, 2023’ün sonuna kadar e-motosiklet pazarına gireceğini belirterek tam teşekküllü bir elektrikli araç üreticisi olma planlarını açıkladı. Aralık 2024 gibi erken bir tarihte elektrikli otomobiller üreteceğiz. Son haberlerde, Ola Ekim 2022’de kitlesel pazar scooterı Ola S1 Air’i 79.999 Rs veya yaklaşık 972 USD başlangıç ​​fiyatıyla piyasaya sürdü.

Ola Electric, 2023'e Kadar Elektrikli Motosiklet Segmentini Genişletecek

Şirketin kurucusu ve CEO’su Bhavish AggarwalOla Electric’in üç pazar segmentinde de varlık kurmaya çalışacağını belirtti: kitle, orta segment ve premium süper motosikletler. Aggarwal, bir AutoCar Hindistan raporunda, elektrikli motosikletlerin gazla çalışan makinelerle aynı şekilde sınıflandırılmasına gerek olmadığını belirtti. “80.000 Rs ila 10 lakh Rs motosiklet pazarını inceledim ve EV’lerde bu tür hiper segmentasyona gerek yok. Bisikletlerde, yeni bir teknoloji alanı getirmek için çok daha fazla yer var ve bunu gelecek yılın sonunda açıklayacağız” dedi.

Aggarwal, şirketin gelecekteki sürümlerini çevreleyen hype’ı daha da artırmak için, son zamanlarda diğer Hintli üreticilerin piyasaya sürdüğü yeni elektrikli motosikletlerden çok etkilenmediğini belirtti. Herhangi bir isim vermemesine rağmen, gerçekten de son zamanlarda çıkışlarını yapan birkaç elektrikli motosiklet var, bunlardan en az biri Ultraviolette F77 – bir süredir bahsettiğimiz bir makine. Başka bir Hintli motosiklet devi TVS tarafından desteklenen F77, Kasım 2022’de piyasaya çıkacak.

Ola’nın son zamanlarda Hindistan pazarında ne kadar agresif olduğu göz önüne alındığında, şirketin portföyünü scooter dünyası dışında çeşitlendirmek üzere olması bazıları için şaşırtıcı olabilir. Bununla birlikte, şirketin lansmanlarını planlamak için zaman ayırdığı ve uygun anı beklediği görülüyor.

İlginç bir şekilde, elektrikli scooter pazarı o kadar hızlı büyüdü ki, AutoCar’ın raporuna göre e-scooterlar artık pastanın yüzde 15’ini elinde tutuyor. Dahası, elektrikli scooterlar Delhi, Pune ve Bengaluru gibi yüksek yoğunluklu şehirlerde satışların yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyor. Bu eğilim göz önüne alındığında, çıplak motosikletler ve spor motosikletler gibi daha büyük kapasiteli makinelerin aynı rotayı takip etmesi an meselesi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok