OKAI’nin yüksek teknolojili oturaklı elektrikli scooterları

OKAI’nin yüksek teknolojili oturaklı elektrikli scooterları

OKAI, EA10A olarak bilinen ve teknoloji bölümünde daha çok hız, daha fazla güç sağlayan yeni, şirin bir elektrikli scooter tanıttı. Vespa’nın tahtına şirinliği ile oturaiblir ama satışlarından emin değiliz.

Adı Amerika’da o kadar yaygın olmasa da OKAI, hem tüketiciler hem de ticari müşteriler için elektrikli binilebilir araçlar üreten büyük ölçekli iki tekerlekli bir elektrikli araç üreticisi olarak başka yerlerde oldukça iyi biliniyor.

Bird, Lime, Spin, Dott ve Tier gibi büyük markalı müşteriler, Jinhua, Çin merkezli OKAI, elektrikli scooter veya e-bisiklet endüstrisinde kesinlikle küçümsenecek bir yerde değil.

OKAI’nin ürünleri, belki de kısmen Berlin’de bir Avrupa merkezi işleten şirket sayesinde, birçok Avrupa ülkesinde doğrudan tüketiciye satış için popülerlik yakalamış durumdadır.

OKAI, EA10A scooter

Henüz paylaşacak bir fiyat yok, ancak tüm teknik özellikleri biliyoruz.

EA10A, 700W tepe güç derecesine sahip bir 350W arka motora sahiptir. Şirket, % 20’ye kadar tırmanabileceğini iddia ediyor, ancak teknik özellik sayfasında listelenen 22 Nm’lik düşük tork, tepe tırmanma kabiliyetinin biraz abartılı olup olmadığını bilmiyoruz.

Her iki tekerlek de 10 inçlik iç lastiksiz pnömatik lastiklere binerek patlak lastik olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Tekerlekler kampanalı frenleri barındırır ve arka tekerlek ayrıca göbek motoru aracılığıyla elektronik frenlemeden yararlanır.

Sele altındaki çıkarılabilir bir pil, 35 km’ye (22 mil) kadar menzil sunar. Sınırlı menzil, sizi bu scooter’ın kentsel doğasına dair ipucu vermediyse, o zaman en yüksek hız kesinlikle bilgi verecektir. EA10A, yalnızca 25 km/sa (15,5 mph) ile sınırlıdır ve muhtemelen hafif elektrikli araçların izin verilen performansını azaltan AB yasalarına uygundur.

OKAI, EA10A scooter katlanabilir

Yavaş olabilir, ancak OKAI bu hıza “anında” ulaştığını iddia ediyor. 23 kg (50,7 lb) ağırlığı göz önüne alındığında, EA10A, hafif katlanır e-scooter’larla diğer büyük oturmalı elektrikli scooterların çoğundan daha yakın rekabet ediyor gibi görünüyor .

Sevimli küçük scooter, hem gidonda hem de koltukta katlanır ve boyutunu çoğu arabanın bagajına veya bir ofis masasının altına sığacak bir boyuta indirir.

Scooter, akıllı bir anahtarın scooter’ı etkinleştirmesine izin veren NFC teknolojisini gizleyen bir LED ekrana sahiptir.
Gömülü Bluetooth bağlantısı, sürücülerin telefonlarını scooter’a bağlayarak ek kişiselleştirmeyi etkinleştirmelerini ve daha fazla özelliğe erişmelerini sağlar.

OKAI, EA10A scooter

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol