NIU SQI

NIU SQI

NIU SQI

Gelecek olan elektrikli iki tekerlekli üretici NIU, uygun fiyatlı ve erişilebilir EV’leri sayesinde Çin’de ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde bir isim yapmaya çalışıyor. Kısa süre önce 2022 elektrikli iki tekerlekli araç serisini tanıttı ve çoğunlukla vaatlerini yerine getiriyor. Çoğu Çinli üreticide olduğu gibi, yeni modeller küresel pazara sunulmadan önce iç pazarda satışa sunuluyor.

Bu, NIU’nun en yeni makinesi olan SQi için geçerlidir. 

Şu anda, NIU , yaz sonundan önce Avrupa pazarına çıkacak olan 125cc’ye eşdeğer bir elektrikli motosiklet olan RQi’yi piyasaya sürdü. RQi elektrikli bir motosikletin içinden ve içinden geçerken, SQi biraz farklıdır. Görüyorsunuz, herkes motosiklet kullanamıyor ve hızlı ve erişilebilir hareketliliğe ihtiyacı olan herkesin motosiklet ehliyeti yok. Elbette, şu anda mevcut pedallı bisikletler ve hatta elektrikli bisikletler var – ama ya bir motosikletin görünüşünü ve hissini istiyorsanız? İşte SQi’nin ortama girdiği yer burasıdır. Kendini farklı şekillerde kanıtlamaya ve piyasa lideri olmaya çalışıyor. Hatta bir çok ülkede oldu bile.

NIU SQI

Özünde, SQi standart bir bisiklete benzer şekilde çalışan pedallara sahip elektrikli bir mopeddir. Şimdi, aslında motosiklet sürmeye alışmış olan bizler için, SQi son derece yetersiz ve hatta belki de biraz kaçırılmış bir fırsat, özellikle de şık ve performans odaklı elektrikli motosikletlerin çok az olduğu görünüyor. Zero Motor bu konuda çok ileride ve şehiriçi işe gidip gelmelik motosiklet üretmiyor. Onun modelleri performans odaklı ve büyük abi tarzında takılıyor. Bundan bağımsız olarak, gerçek motosiklet performansı hakkında sıfıra yakın bilgi ile iki tekerlekli yolculuklarına yeni başlayanlar için SQi, diğer tost makinalarından bu yana en iyi şey olabilir.

SQi ne olursa olsun veya algıladığınız her ne ise, yine de e-bisikletleri yöneten bir dizi kural ve düzenlemeye uymak zorundadır. 

Bu nedenle, 400 Watt’lık elektrik motoru, metrik rakamın yeterince yavaş görünmemesi durumunda saatte 25 kilometreye, yani saatte 15,5 mil hıza kadar yardım sağlayabilir. 20 veya 24 Ah akü paketinden su içer ve tek bir şarjla 40 ila 47 mil menzile geri döner. Akıllı telefon bağlantısı ve akıllı telefonunuzdan da erişebileceğiniz bir dizi özellik onu sevimli ve teknolojik yapıyor.

NIU SQi‘nin en güçlü satış noktası, inkar edilemez bir şekilde tasarımıdır. Tam motosiklet benzeri görünümüyle kesinlikle olduğundan çok daha hızlı görünüyor. Aynı zamanda günümüz teknolojisiyle de yüklüdür ve tüm yapmak istediğiniz şehirde bir salyangoz hızında gezinmek ve belki de bu süreçte birkaç kalori yakmaksa, SQi tam size göre olabilir. Fiyat? Temel model için çok ucuz olmayan 8.999 Yuan (1.313 USD) ve üst trim için 9.599 Yuan (1.401 USD).

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap