satılık motosikletler

NIU NQi GT işe yarar mı?

NIU NQi GT işe yarar mı?

Geçen baharda NIU fiyatlarına bakarak ve bu yeni bir siyah-kırmızı NIU NQi GT elektrikli scooter’ı almak istedim henüz gelmemişti. Çin’e giden arakdaşın deneyimleri üzerine yazı yazmaya karar verdim. Orada daha ucuz olduğunu ve işe gidip gelirken ok büyük rahatlık yaşadığını filan anlattı. Ben ona tamam ama dayanıklı mıdır? diye sordum. Evet gerçekten dayanıklı bir motor ancak çok uzun mesafeler gideceksen bunun zor olacağını, kendisinin sadece 12 km’lik bir yere gidip geldiğini ve şarjının yaklaşık bir hafta kadar yettiğini anlattı. Evet bizim ülkemizde henüz yok, Çin’de ise bayilerde satılıyor. Kendileri iki kişi seyahatte bile yaklaşık aynı mesafeyi gidebildiğinden bahsetti.

Bu şekilde çıkabilen bir pil ünitesine sahip

NIU NQi GT elektrikli scooter, en iyi şehir içi ulaşım aracı olabileceğinden bahsetti, bende özelliklerinden bahsedeceğim. Ama küçük araçların umursanmadığı bir trafik alışkanlığının orada olmadığını, insan saygısının ve sevgisinin orada daha çok olduğundan bahsetti. Çin’in diğer yaptıklarından bahsedecektim fakat konumuz bu değil.

Şimdi bu mini e-motorun teknik özellikleriden bahsedeceğim.

NIU NQi GT teknik özellikleri
Motor: 3,5 kW Bosch arka göbek motoru
En yüksek hız: 48 mph (77 km / s)
Menzil: En fazla 87 mil (140 km)
Batarya: 2x 60V 35Ah (toplam 4.200 Wh)
Boş ağırlık : 243 lb (110 kg)
Maksimum yük: 593 lb (269 kg)
Frenler: CBS hidrolik disk frenler
Süspansiyon: Hidrolik çatal, çift arka hidrolik şok
Tekerlekler: 14 ″

Verdiği diğer detaylar ise aşağıdaki gibidir.

NIU size üç sürüş modu (E-Tasarruf, Dinamik ve Spor) verirken, zamanın% 100’ünde Spor modunda gezmek daha zevkli oluyor. Diğer modlar çok yavaş ve yetersiz geliyor.

Ben, şarj başına yaklaşık 100 km (62 mil) mesafe alabiliyorum anlamına geliyor. Dynamic’te sürersem elbette daha iyi bir menzil elde ederdim, ancak bu beni 55 km / sa (32 mil / sa) civarında bir şeyle sınırlandırır ve elektronik olarak sınırlı hızdan sürüş dediğim gibi zevkli olmuyor.

100 km’lik mesafe oldukça kullanışlı, çünkü sadece pil yüzdeme bakıyorum, % 60 şarj görürsem, 60 km’lik iyi bir menzilimin kaldığını biliyorum.

Sürüş konforu iyi mi?

NIU NQi GT, diğer birçok scooter ile karşılaştırıldığında daha büyük 14 ″ tekerleğe sahip ve hidrolik süspansiyonu şehiriçinde  oldukça iyi.

Sık sık hız tümseklerini yapmam gerekenden çok daha hızlı geçerim ve bu scooter bunu çok seviyor. Süspansiyon ve ekstra rahatlık koltuk arasında bile var. Yani arkamdaki yolcu, artçı oldukça rahat ediyor. Ama kilolu bir arkadaş binerse zor sığıyoruz ve Niu motorum oldukça zorlanıyor.

Seyir kontrolü, uzun düzlükler ve şehir içi otoyollar için de harika.

Koltuğun güzel bir şekilde tasarlandığını düşünüyorum, ancak eşim NIU sırtlığını ekleyene kadar koltuğun arka kısmının iyi olmadığını söylüyordu. Şimdi, ben hızlandığımda arkadan kayıp gidecekmiş gibi hissetmiyor. Ama aynı zamanda bana arkadan bu kadar sıkı sarılmamasına neden oluyor. 🙂

en yakın Niu modeli ise bu linkteki

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir