Niçin Avrupa veya Japon motosikletlerle yetiniyoruz?

0
1037

Niçin Avrupa veya Japon motosikletlerle yetiniyoruz?

motorcular

Hayatınızda geçirdiğiniz veyahut geçireceğiniz pek çok şey geniş, yaşamsal bir sahayı kaplıyor. Bu sahanın yaşamsal yanını tutkusal bir yanınızla taçlandırmak sizin elinizde. O kadar zengin bir zeminin üzerinde oturuyoruz ki, bu zeminin temelinde motosiklet yaşamına ve tutkusunun anlatım biçimine sunduğu olanaklar saymakla bitmez. Biz niçin sadece Avrupa motosiklet pazarının bize sunduğu üç-beş model ile yetinelim?

Neden avrupa motosiklet?

Bir çok Avrupalı marka Çin’de üretim yaptırmak ve tüm Dünya’ya satmakla meşgul. Eski kaliteden yoksun bir üretim olduğunu biliyoruz. Neden geri çağırılma yaşıyoruz farkında mısınız? Elbette kişinin öncelikli olarak tutkunu olduğu şeyi bulması ve onun akabinde bu tutkuya sarılması zaman alıyor. Çünkü, kişi aldığı malın karşılığını görmesi kadar doğal bir durum yok. Motosiklet işte böyle bir konumda olmalıdır. O parça o motosiklete yıllarca hizmet verebilmelidir. Ama ne yazık ki bir çok markada bunu göremiyoruz.

Servis ve bakım meselelerine hiç girmeyeceğim. Çünkü tamamen bir banka gibi çalışıyorlar. Hayatınızın onların elinde olduklarından bir haberler. Ne yaptıklarını kontrol etme mekanizmaları var ne de kontrol ettiklerinde anlayabilecek durumdalar. Bir çoğu serviste durum bu.

Neden japon motosiklet

Japon yaparsa güzelini yapar ve hala yapıyorlar. Sorun yaşamıyor muyuz, evet bazı sorunlar çıkıyor. Sorunları gidermek için yine ellerinden geleni yapan yine japon firmaları ve onların servisleri ile ustaları. Bir çok sorunsuz motorun teknolojisinde Japon bilgisi yatıyor. Onlar geliştiriyor ve satıyor. Bu arada Avrupa malı motosikletleri tamamen kötü bulmadığımı ama son zamanlarda forumlarda ve facebook motosiklet gruplarında yaşayıp gördüklerimden ortaya çıkardığım mekanik, teknik sorunları okuyarak yazıyorum bu yazıyı. Firmaların, markaların bize motosiklet ve parçalarını satarken bu parçaların teknik sorumluluğunu ve test sorumluluğunu da almaları dileğiyle.

O yüzden sizde satın alırken firmanın veya markanın verdiği reklamları değil, kullanıcıların ne dediğine daha çok önem verin ve değerlendirerek alın.

iyi sürüşler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here