Giriş Yap
Motosiklette kazanın karşı sebepleri

Motorcycle-Crash

Motosiklet sahibi olanlar için sürüş keyfi genel itibarıyla mutluluk verici bir serüven esintisinden ibaret olsa gerek. Fakat motosikleti meslek gereği kullanma zorunluluğu içinde olanlar acaba yaşadıkları zorluklar karşısında ne yapıyorlar dersiniz.

Motosikletiyle kuryelik yapan birinin, trafikte karşılaştığı zorluklar ,pizzacının motosikletiyle atlattığı basit hatalı kazalar, motosikletli polislerin olay yerine gidişlerinde yaşadıkları zorluklar… İşte bugün sizlere bunlardan bahsedeceğiz. İşini yapmak zorunda kalan bir paket görevlisi paketi zamanında yerine ulaştırmak için, motosiklet üzerindeyken hatalı araç kullananlar, motosikleti görmezden gelenler ya da motosikleti bir araç olarak görmek istemeyenler gibi etnik sıkıntılarla karşılaşacağı muhtemeldir.

Motosiklette kazanın karşı sebepleri

Motorcycle-Crash
Motorcycle-Crash

 

Yine aynı sebepten, motosikletli bir polisin olay yerine gidebilmesi için trafiğin yoğun olması ve bu yoğunluk arasından nasıl sıyrılabileceğini düşünüp araçların arasından bir yılan gibi kıvrılarak bir sonraki hatta 3 ya da 4 hamle sonrasını düşünmesi gerekir. Zaten böylesi bir yoğunluğun arasında bulunmak kaza riskini de yükseltecektir. Motosiklet kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı olumsuzlukların başında, aracın yanından geçerken kapının talihsiz şekilde açılması olsa gerek. İşte bu durum yoğun trafik akışı olan büyükşehirlerde motosiklet kullanıcılarının karşılaştığı bir durumdur.

İnsanların motosikleti zevk için ya da işi gereği kullanması bir yana, aslında insanların genel anlamda motosikletin de bir araç olduğu farkındalığına varması, hatta ve hatta motosiklet üstündekinin de bir can taşıdığının farkında olması, kazaların belirli oranda düşmesini sağlayacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok