Motosiklette Bel Ağrısını Gidermenin Yolları

Uzun sürüşler, mola vermeden gidilen yollar, yetişmeye çalışma telaşı içinde vücudun kasılması bizlere bel ağrısıyla dönebiliyor. Kronik bir bel ağrısı sorununuz yoksa yapabileceğiniz şey sadece molalarınızın arasını kısaltmak, durduğunuz, mola verdiğiniz yerlerde belinizi rahatlatacak hareketler yapmak. Belinizin daha rahat edebileceği şekilde sürüş yapmak, devamlı öne yığılı şekilde sürmemek, arasıra belinizi sürüş esnasında arkaya doğru germek yararlı olabilir.

Motosiklette Bel Ağrısını Gidermenin Yolları

Bu hareketler arasında ayağınızı uzatmak, belinize masaj yapmak, sıcak su kompresi (bulmanız zor olabilir), ayak uçlarınıza ellerinizi değdirmek, ayakta dururken sağ ve sol yanlarınıza doğru belinizi esnetmek yapılaiblecek en faydalı hareketlerdendir.

Fakat kronikleşmiş bir bel ağrısı varsa, erken dönemde tanı koymak ve altta yatan nedeni bulmak çok önemli. Bel ağrısı yaşayan bir hasta öncelikle fiziksel tıp ve rehabilitasyon, beyin cerrahisi ve ortopedi bölümlerine başvurur. Uygulanan tedavilerin ardından da büyük oranda sağlığına kavuşuyorlar. Ancak inflamatuar karakterde bel ağrısı olan hastalar; bel fıtığı gibi başka bir tanısı olsa da romatoloji uzmanına başvurmakta gecikmemeli deniliyor. Yapacağınız bel hareketleri sizi rahatlatacak ve yola daha zinde çıkabileceksiniz.

belağrısı tedavi egzersiz

Kronik bel ağrınız yoksa, sadece mola verdiğinizde üstteki hareketleri tekrarlamak yetecektir. Veya aşağıdaki egzersizi yapabilecek imkanınız varsa büyük yararı olacaktır. Bu şekilde hem belinizi dinlendirir, hemde yola daha zinde bir şekilde devam edeiblirsiniz.

bel-egsersiz-programi

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol