Motosiklette Bahar Kazalarını Engellemek

0
263
Motosiklette Bahar Kazalarını Engellemek
 
Motosiklette tecrübe diye bir şey yoktur lafını herkes söyler ama binen herkes havasına kaptırır kendini. Her an bambaşka, benzersiz pek çok olayla karşı karşıya kalacaksınız. Ve her gün biraz daha tecrübe kazanacaksınız. Ama asla ‘olmayacaksınız’. Sakın piştiğinizi, olduğunuzu sanmayın. Sakın. Endişe, temkin ve tedirginliğinizi asla kenara bırakmayın.
 
Her zaman kaskınız, montunuz, eldiven, pantolon, botunuz üzerinizde olsun.
 
Motosiklet için sıkça kullanılan bir tabir vardır: motosikletin kaportası sürücüsüdür. Bu çok da haksız değildir. Örneğin ben emniyetiyle nam salmış alman malı bir otomobil de kullanıyorum. Her noktasında güvenliğe dair onlarca koruma ve teknoloji var. Motorda ise ne marka / model olursa olsun bedeninizle ilerliyorsunuz ve ne kadar korunursanız korunun, tehlike her an ensenizde.
Bahar dalgınlığı ise sıcakla ilk karşılaşan vücudun verdiği tepki ile bir rahatlama geliyor. Bu rahatlama aldatıcı oluyor. Ellerde bir gevşeme, vücutta bir sıcaklık hissi ile dalgınlığa sebebiyet veriyor. Yolda asfalt dalgınlığı, sıcak çarpması gibi durumlara karşı tedbirli olmak gerekiyor. Mola verin, su için, dinlenin, acele etmeyin, hız yapmayın uyarılarını hep duyarsınız. Biraz dikkatiniz dağıldığında ve bunu hissettiğinizde kendinize bir çay ısmarlayın.
 
Hepinize iyi sürüşler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here