heyelan-tehlikesi

Motosikletlilerin heyelana yakalandığı anı kameraları kaydetti.

Tayvan’daki Hualien İlçesinin Taroko Milli Parkı’na 46 yaşındaki Liu ve 44 yaşındaki Kaohsiung’lu Huang soyadlı binici köprüden geöiyordu. Çapraz-Adada Karayolu üzerinde sürüş yaparken saat 10: 45’te, Cimu Köprüsü’nü (özellikle Tayvan Hattı 8’in 172.8 km işaretçisi) geçerken, dağ yamacında çökmeye başlamıştı! İki motosikletliye düşen kayalar çarptı. Her ikisininde motosiklete monte edilmiş kamerası bu dramatik anı yakaladı.

Motosikletlilerin heyelana yakalandığı anı kameraları kaydetti

Liberty Times’ın haberine göre, dağa daha yakın olan Liu, motosikletini yere seren ve sağ uyluğunu parçalayan büyük bir kayaya çarptı. Hualien İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Xincheng Şubesi, Liu’yu vuran en büyük kayanın yaklaşık 1 metre çapında olduğuna dikkat çekti. Liu daha sonra hayatı tehdit edici olmayan yaralanmalarla Tzu Chi Hastanesine nakledildi. Huang, arka uçta da bu anda yakalandı, ancak ciddi yaralanmalara dayanamadı. Yine de, tıbbi yardım almak için Tzu Chi Hastanesine de nakledildi.

Sürücüler hastaneye kaldırıldıktan sonra, Devlet Karayolu İdaresi’nin Dördüncü Bakım Mühendisliği Ofisi yolu temizlemek için personel gönderdi. Polis olay yerinde trafik kontrolü yaptı ve trafik öğlen 12: 30’da yeniden başladı.

Hualien İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Xincheng Şubesi olayı araştırdı. Bu olaya neden olacak topografik ve jeolojik değişikliklerin neler olduğunu belirlemek için hava kontrol yapıldı. Sürekli şiddetli yağışlar nedeniyle Ufuk Ötesi karayolunun parçalarının çökmeye başladığına inanılıyor. Birkaç gün boyunca geçen bir tayfun (fırtına) dağlık bölgelerde geçişi zorlaştırmıştı. Yoldan geçenlerin, gerekmedikçe yokuş yukarı gitmemeye ve özellikle yağıştan sonra yol koşullarına dikkat etmeleri istendi.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir