Motosikletli adamı bitiren 5 soru

1
1330

Sıradan birgün ama güneş ne güzel tepede parlıyor, cur bir kahve içeyim derken parkettiğin yerdeki çocuk ilk soruyu patlatıyor ve günün içine ediyor.

Motosikletli adamı bitiren 5 soru

1. Abi kaç yapıyo bu?

Bir kafeye arkadaşını görmeye gitmişsin, oraya geldin ve park ederken ortam adamının teki sana bu soruyu yöneltecektir. Bu soru sorulmadan motor hayatından kurtulan yoktur ve işte buna cevap vermenin yolu

Verilebilecek cevap: Hiç denemedim veya hız öldürür, hatta ibre kırık göremedim… Hızla oradan kaçmakta doğru bir yöntem olabilir

4432029_e4bb7e0a98_z
oradan kısa sürede kaçın, o soruların sonu yoktur

 

2. Kaç para bu abi?

Kaç para, ne kadar bu, fiyat ne abi soruları, tuvalet soruları gibidir. Nerede karşılaşacağını tahmin edemezsin.

Verilebilecek cevap: Sen alamazsın ya da tahmin et bakalım diyerek oradan uzaklaşmak, ya da baka kalmak gibi bir yabancılaştırma eylemine girebilirsiniz.

P1030892
Kadın, erkek farketmez bu soru herkese gelebilir.

 

3. Delimisin abi, ne gerek var?

Sorunun aslı ruhunu kaplamış korkunun dışa vurumudur, kınkançlığın ilk evresi olarak görünen bu soru sonraları ikinci vakaa’da rahatsız edici “sen en yakın zamanda sat bunu” ya döner.

Verilebilecek cevap: Sana ne (bu nazik olanı diğerine siz karar verin). Konu arkadaşlardan açılmışsa sen anlamazsın diyip kurtulabilir tahminen arkadaşınızla aranızın açılmasına neden olabilrsiniz. Zaten bu arkadaşınız sizin uzun süredir takıldığınız bir arkadaştan gelmeyecektir.

dsc_0387
Ters bir bakış belki yetecektir, yetmezse uzaklaşırken 200km’ye kadar çıkın ve geri dönmeyin.

 

4. Hayırlı olsun, bi tur verirsin artık?

Verilebilecek cevap: Benzin pahalı koçum , inşallah ucuzlayınca… hiç bir zaman demekle aynı… “Turu 100tl koçum” diyerek pahalı biri zevk olduğunu belirtirsiniz.

tur
Tabi ki işareti yapıp, şimdi bir işim var gelecek yüzyıl diyerek geniş zamana yayın

 

5. Abi şuraya kadar atsana havam olsun!

Kızlara hava atmak için buna gerek duyan adamla aranızda bir yakınlık varsa hemen bunu bitirin. Hatta bu bir kız tavlamada alışkanlık boyutuna girdiyse tamirciye gidecek koçum diye başınızdan savın.

Verilecek cevap: Bu yüzden kızlar seninle tanışırsa bil ki bunun devamı yok. İkinci cevap, Oraya giden yerim acıyo…

friendsfamily

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here