Giriş Yap
Motosikletle Yolculuk Yapanlara “Sosyal Mesafe”den Para Cezası

sosyal mesafe

Motosikletle Yolculuk Yapanlara “Sosyal Mesafe”den Para Cezası

Tekirdağ Kapaklı’da yolda otomobiliyle yolda olan bir kişi, yanından geçen motosikletteki yolcunun, motorun başında, sürücüye dönük oturduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Sürücünün motosikleti rahat tavırlarla kullandığını gören kişi, cep telefonu kamerasıyla ikilinin videosunu çekti. Başlarında kask da olmayan 2 kişiye, “Hayırdır, ne yapıyorsunuz gençler?” diye soran otomobil sürücüsü, motosiklette ters oturan kişiden “Sosyal mesafeye uyuyoruz arkadaşla” yanıtını aldı. Bu karşılığa da şaşıran sürücü, “Sosyal mesafeye uyuyorsunuz. Çok iyi, çok iyiymiş harbiden. Mesafeniz gayet iyi” dedi.

Görüntülerin ardından emniyet harekete geçti

Otomobildeki sürücü, ikilinin tehlikeli yolculuğunu bir süre daha görüntüledi. Motosiklet, bir süre daha trafikte görüldükten sonra gözden kayboldu.

Görüntülerin basında haber olarak yer almasının ardından Kapaklı Emniyet Müdürlüğü’nce harekete geçildi. İlçede esnaflık yapan İbrahim Torun’un motosiklet sürücüsü, ters oturan kişinin de Yakup Torun olduğu belirlendi. Bu kişiler hakkında tutanak tutulurken, ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ ve ‘yetersiz ehliyet’ten toplam 1360 lira para cezası uygulandı.

kaynak: sözcü

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok