satılık motosikletler

Motosikletle Trafikte Ölmeden Önce İzle

Motosikletle Trafikte Ölmeden Önce İzle

Motosikletle Trafikte Ölmeden Önce İzle

Trafikte neden dikkatli olmalıyız, hızımız, hatalar, karşı tarafın hareketleri ve yapılmaması gereken hareketleri tek bir videoda görmek isteyenler izlesin. İlk kez trafiğe çıkan arkadaşlar ise facebook motosiklet sitesi grubumuzda soru sorabilirler.

Motosikletle Şerit Değiştirmek

Motosikletiniz yola çıktığınızda mutlaka sağ şeritten başlayarak kullanmanız gerekir. Sol şeritler zorunlu durumlarda kullanılır. Ambulans, Polis, Trafik Birimleri geçeceği zaman bu yolu kullanır. Yolda şerit değiştirmeden önce mutlaka trafik levhasına bakmalı, önünüzdeki ve arkanızdaki yolu kontrol ettikten sonra eğer tüm koşullar uygunsa işlem yola çıkılmalıdır. Mutlaka uyarı sinyali de verilmelidir, bu can güvenliği için gereklidir.

Motosikletle Öndeki Aracı Geçmek

Bir aracı geçmek istenildiğinde kullanılan şeridin bu duruma müsait olup olmadığına aynalardan veya kafanızı yana anlık çevirerek bakılmalıdır. Araç sizden daha hızlı ise sizin hızınızı kontrol ederek çıkış yapmanız gerekir. Aracın sol tarafındaki şeritten yapılması bakış açısı dikkat noktası için çok önemlidir. Mutlaka sinyal, kısa korna gibi uyarılar verilerek yapılmalıdır.

Motosikletle Dönüş Yapmak

Sağa veya sola dönmek isteyen motosikletli bu yönde uyarı işaretini vermelidir, hızınızı azaltmalı ve dar kavisle dönüş işlemi gerçekleştirmelidir. Sola dönmek isteyen sürücü bu yönde uyarı vermeli, hızını azaltmalı, yolu kontrol etmeli ve geniş bir kavisle işlemi gerçekleştirmelidir. Gelecek araçları sizden uzakta olduğu kontrol edilmelidir, tahminler he zaman tutmayabilir veya trafikte herkes size yol vermek istemeyebilir.

 

Trafikte yapılan hatalar, bilmeniz gerekenlerle ilgili yazılar aşağıdaki linklerde

Kazaya karışan sürücülerde sık yapılan hatalar

Kavşaklarda 10 kez daha dikkatli olmamızı işaret eden video

 

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] şehirlerimizde trafik alışkanlıkları o bölgenin belirlediği ama trafik kanunlarında yeri olmayan kurallar içerir. Dünyanın her yerinde kuralların çoğu aynı olan […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir