Motosikletle Kendisine Çarpanı Sınav Yaptı

by motosiklet
8 ay ago
31 Views

Motosikletle Kendisine Çarpanı Sınav Yaptı… Sanıyorum bu olay Dünya tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçmiştir.

Kübra Ateşavcı – İstanbul Beşiktaş’taki bir okulda öğretmendi, kendisine motosikletle çarpan üniversite öğrencisi Ahmet Yılmaz’dan ilk önce şikayetçi oldu. Dosyanın gittiği uzlaştırma bürosunda motosikletli öğrenciye ilginç bir teklif sunuldu. Öğretmen, öğrenciye sorular yönelteceğini ve yanıtlarsa şikayetini çekeceğini belirtti. Gelen yanıtların ardından dediğini yaptı.

Sorulan Sorular şöyleydi.

Kübra Ateşavcı, “Işçinin tanımı nedir? Bu tanıma göre aşağıdakilerden hangisi işçidir? (Öğretmen-Postacı-Şirket müdürü) Emeğin metalaşması ne demektir? Sanayi devrimi ne zaman, hangi ülkede gerçekleşti? Sanayi Devrimi’nden bu güne işçiler çalışma saatleri, hukuki hakları çerçevesinde ne gibi önemli haklar elde etmişlerdir? İş kazası nedir? İş kazasını önlemek için işçinin bilmesi gereken en önemli olduğunu düşündüğünüz bilgileri yazınız” şeklindeki dört soruyu uzlaştırmacıya teslim etti.

Yılmaz’ın bu soruları cevaplayarak mail yoluyla kendisine göndermesi üzerine öğretmen Kübra Ateşavcı uzlaşmayı kabul etti. Savcılık da uzlaşmanın sağlanması üzerine dosyaya takipsizlik kararı verdi.

Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir