Motosiklet ve Zaman

cross bikes

Günümüzde zaman bizim için en önemli şeydir. Gün içerisinde yetiştirmemiz gereken şeyler olsun veyahut değerlendirmemiz gereken durumlar olsun “zaman” her zaman bizim karşımıza çıkan etmendir. Zamanın ve bir şeyi yetiştirmenin bu kadar önemli odluğu bu çağda hemen herkesin elinde, evinde, ofisinde saatler vardır.

Peki, sahip olduğumuz saatlere ne ölçüde değer vermekteyiz? Kimi zaman bazı kişiler saatleri sırf işlevsel olarak kullanmak için satın alırlar. Bazı kişiler ise saatleri hem dekoratif amaçlı hem de işlevsel gördükleri için satın alırlar. Evet, öyle ya da böyle belli şekillerde saatler kullanmaktayız.

Motosiklet ve Zaman

Bildiğiniz üzere saat, yani zaman bizlerin bir şeyi yetiştirmesi açısından bazen bir hatırlatma görevi görür. Bu ifadeyi aynı şekilde motor yarışları için de söylemek mümkündür Her yıl belli dönemlerde gerçekleştirilmekte olan motor yarışları belli bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşmektedir. Ve düzenli bir şekilde gerçekleşen bu motor yarışları motor sürücüleri için oldukça büyük önem arz etmektedir. Nitekim bildiğiniz üzere bu tip yarışlarda “zaman” kavramı bir motor sürücüsü açısından oldukça önemlidir.

Dolayısıyla motor sürücüsü şayet bu tür yarışlara katılacaksa önceden belli bir takım hazırlıklar yaparak zaman ile yarışmaya kalkar. Esasında bu noktada motorcunun yarıştığı tek şey zaman içerisindeki kendisidir. Zamana ve diğer rakiplerine olan yarışı kendiyle olan yarışın aynısıdır. Nitekim bir motorcu her zaman kendisinin daha iyisini en kusursuz ve en iyi şekilde yapması gerektiğine inandığı için bu tip yarışlarda yarışan kişi sadece motorcu ve motorcunun kendisidir. Dolayısıyla bu noktada diğer motorcular veyahut zamanın kendisini bireysel olarak yarışın içerisinde değerlendirmek doğru olmayacaktır.

Aynı şey pek tabii diğer motor sürücüleri için de geçerlidir. Şayet bu tip yarışlarda kendilerinin diğer motor sürücüleriyle ve zamana karşı yarıştıklarını düşünüyorlarsa büyük yanılgıya sürüklenirler. Zira bahsettiğimiz üzere motorcu sadece kendiyle yarışan ve kendisini alanında en iyi olmaya adayacak şekilde eğiten kişidir. Bu öne sürdüğümüz şeyler doğrultusunda elbette yarışın kendisinden ziyade ona içkin olan şeylerin farkına varmaktayız. Bu da bizi motor yarışlarını anlamamız açısından daha farkında olma durumuna sokar.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol