Motosiklet Sokağa Çıkmalı

ducati_848_nicky_hayden

Her geçen gün İstanbul çevresi içerisinde İstanbul’un simgesi olma yolunda çoğalmakta olan pek çok mekan var. Öyle ki yeri geliyor hiç tahmin bile edemeyeceğiniz bu mekanlarda sergiler, açılışlar, konferanslar yapılıyor. Tahmin dahi etmeniz güç zira bu yerler bazen sokak ve sokağa ait mekanlar oluyor.

Motosiklet Sokağa Çıkmalı

ducati_streetfighter_red

İşte bu noktada fark ediyoruz ki motosiklet ve motor ailesinin diğer bireyleri için nefes alacak pek de mekan yok. Tamam, sokaklar ve taşıt yolları bu araçlara ait fakat kimi zaman yurt dışı cephesinden öyle haberler duyuyoruz ki bunlar yürek hoplatacak cinsten. Misal yurt dışının belli kesimlerinde her yıl motosiklet festivalleri yapılır. Motorcular bu festivalde yeri gelir sürüşlerinin marifetlerini gösterirler yeri gelir kendi pazar alanlarını kurarak çeşitli motorsiklet ve motor parçacık, alet-edavatlarını satışa çıkarırlar.

harley_concept

Böylece hem motor severlerin arasında büyük ölçüde bir paylaşım gerçekleşir hem de festivalde bulunan insanlar arası iletişim kuvvetlenir. Nitekim bu tür etkinlikler insanlar arasındaki iletişimi fazlasıyla güçlendirir. Öte yandan normalde günlük yaşamanızda bulmanız zor olan kişileri bu tür festivallerde rahatlıkla görebilirsiniz. Bu şekilde motorunuza karşı sevginiz daha da katlanır. Zira diğer türlü sevdiğiniz şeyleri paylaşacağınız kimse olmayınca bir yerden sonra ilgili olduğunuz şeylere karşı duygularınız yavaşça azalır.

ducati_streetfighters

Bu her ne kadar motor severler arasında pek de yaygın olan bir davranış biçimi olmasa da bizim burada özellikle vurgulamaya çalıştığımız şey motorların otobanlarda, karayollarında belli çizgiler içerisinde kalmayıp serbestçe daha çok yayılım gösterebileceği alanlar açılması. Zira bu ve buna benzer alanlarda özgürlük daha da genişletilirse çok daha güzel gelişmelerin meyvesini alırız. Bunun yanı sıra motoru yalnızca bir yerden başka yere ulaşımda kullanabilecek bir araç olarak görmekten uzaklaşırız.

honda_cbr_1000rr

Nitekim motor ve motor sürmek bir hayat biçimidir. Sizler gündelik hayatta nasıl yaptığınız şeylere kısıtlama getirilmesini istemiyorsanız aynı şeyi motor severler için de düşünecek olursak bunun oldukça adil bir davranış şekli olduğunu göreceksinizdir. Sonuç olarak sokaklar, caddelerle bilhassa karayolları ile sınırlı kalmayın şehrin ötesine geçin sınırları aşın.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol