Motosiklet ruhunuza iyi gelmiyorsa çekilecek dert değil | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
2 sene ago
74 Views

Motosiklet aslında gayet rahatsız bir araç olduğu kafanızda yer ettiyse, ulaşımda bu sıkıntıyı yaşıyorsanız. İnince belim ağrıyor, rahatsız ediyor gibi bazı kaygılarınız oluşuyorsa belkide siz motosiklete binmemelisiniz. Yani ruhunuza bir türlü bunu geçiremezdiyseniz bırakmanın tam zamanıdır.

Çünkü motosiklette her türlü doğa şartı yağmur, çamur, toz, toprak ile birebir içli dışlı oluyorsunuz. Soğuk havada ne kadar giyinseniz bile bir yerden rüzgar girip illa ki sizi üşütüyor, sıcak havada ne kadar ince, fileli kumaş giyseniz de ekstra pişiriyor. Motosiklette doğru kıyafet seçimi ise bir çok dertten kurtarıyor fakat motosiklet kıyafeti seçerken danışmadan aldığınızda bunların size ızdırap olarak döneceğini bilmeniz gerekiyor.

Motosiklet sürüşüne başlarken bende bir çok hata yaptım, bu yüzden size önerim danışarak kıyafet alın. Aynı hatalar yıllar boyunca tekrarlanmasın. SÜrüş bir ızdıraba dönmesin, motorunuzdan soğumayın.

Motosiklete başlarken 125cc ile başlamak konusunda ısrarlıyım, daha üst cc modellerde kontrol edememe, dengeleyememe, hız ile fren mesafesini ayarlayamama gibi sorunlar oluyor. Eğitim şart konusu yine gündeme geliyor. Her motosiklet kazasında yapılan hataları gördükçe içimde keşke şöyle yapsaydı diyorum. Bu yazı umarım yararlı olur.

iyi sürüşler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları