Motosiklet Parça Hırsızlığı Artıyor

by motosiklet
2 ay ago
248 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Motosiklet Parça Hırsızlığının artması uzun süredir karşılaşılan bir konu, yakın zamanlarda bu şekilde motosikletini parkeden arkadaşlardan duyuyoruz.

Birinci olay; Kısa süre önce gece parkettiği yerde ön panelini ve kafa bölümünü vidalarını sökerek çalan hırsızlar yüzünden 5000 tl zarara girdiğini söyleyen bir yamaha mt-07 bir motosiklet sahibi ile karşılaşmıştım ve yapabilecek hiçbirşey yoktu.

İkinci olay ise Bakırköy, Bayrampaşa ve civarında yaşanmış; Bu olayda ise scooter motosikletinin aynaları, egzozu, yan grenajları çalınmıştı. Park ettiği yerin herhangi bir sorumluluk kabul etmemesi ve kameraların çalışmıyor olması büyük dezavantaj yaratmıştı.

Üçüncü olay; Balat tarafında gerçekleşmiş; Buradaki olayda ise parkedilen motosikletin ön grenaj, farlar ile beraber çalınmıştı.

Bunlar motosiklet parçalarının çalınması olayları benim sosyal medyada rastladıklarımdan sadece bir kaçı ve bu şekilde parçalarını çalma olayları giderek büyüyor.

Bu konularda kasko sigorta çok işe yarıyor. Fakat sigorta bu konularda nasıl işliyor onun tam çözümü için sairsigorta.com ile kısa bir görüşme yaptım. Aldığım bilgilere göre bu şekilde çalınmalarda sigorta çalınan parçaların maliyetini ödüyor fakat sigorta yaptırırken yaptırdığınız sigortanın bu koşulları içerip içermediğini kontrol etmenizde yarar var.

Kasko sigortaları farklı özellikler içeriyor olabilir veya özel durumlardan bazılarını içermiyor olabilirler. O yüzden detaylı şekilde imzalamadan önce okuyarak bilgi sahibi olmayı unutmayın.

iyi sürüşler

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments