Motosiklet kazasına maruz kalmak ve çarpıp kaçmak (sosyal medya paylaşımları içerir)

by motosiklet
4 sene ago
39 Views

Karşılaştığınız olaylardan derlediğimiz bu detay bilgileri mutlaka inceleyin. Başınıza gelen olayları kendi sosyal medyamızda paylaştığımız yazılarından aldık. Bir çok kez üstünüze gelen araçlardan, üstünüze kırarak kaza yapmanıza neden olanlardan ve çarpıp kaçanların bilgilerinden oluşan gönderilerinizi paylaştık.

Işık ihlali sonucu kaza yapan motorcu arkadaşın derdini kimse anlamamış

İyi geceler, ben Moto kuryeyim iki saat kadar önce bana ticari taksiyle serserinin biri kırmızı Işık ihlali yapıp bana vurdu ve kaçtı çok şükür ki bişeyim yok ama ya orda daha kötü bişey oldaydı ama işin daha garibi polis ve karakol bu durumda çok duyarsız kaldı ve bu adam elini kolunu sallayarak geziyor nasıl bi ülkede yaşıyoruz anlamıyorum. Uğur

Seçkin seymen’in yazdığı ise her görenin yarışmak istemesi durumu ile alakalı

Lütfen bu yazdıklarımı yanlış anlamayın ve tüm cg cilere kübacılara cup çulara hitap etmek istemediğimin farkına varın. Sözüm apaçi tayfasına dır ve malesef grubumuzda cirit atmaktadırlar.
Öncelikle bir SuperSport kullanıcısı olarak trafikte sıkça karşılaştığımız durumlardan biri, her sürücünün bizi yarışçı sanması durumu.

Evet bizler hızı seven motosiklet sürücüleriyiz bu bir gerçek, ancak, sizden ricam her gördüğünüz supersport pilotunu yarışçı sanarak onu taciz etmeyin. Biliyorsunuz ki altınızda ki motorun kaçlık olduğu kadar tarzıda önemlidir. 250 cc bir scooter motosiklet ile 250 cc bir supersportu geçemezsiniz.

Lütfen gördüğünüz supersport sürücülerini taciz etmeye çalışıp kendi hayatınızı da etrafınızdakilerin hayatını da riske atmayın. Bizim kullandığımız motosikletler hızlı gitmek kadar hızlı durmak içinde tasarlanan araçlar olduğu için kendi kendinizin başını yakmayın.

Dün gece Bursa’da evime gitmeye çalışırken yanıma yanaşan mahalle arası motorcusu dediğimiz söz meclisten dışarı apaçiler, “abi gapışak mı ?” deyip durdular. Hatta ben gülümseyip geçtiğimde de korktuğumu sandılar. Oysa ki onların hayatını korumaya çalıştığımın farkında değildiler. Zira kask yok mont yok dizlik yok, üzerlerinde ekipmana dair tek bir ürün yok. Kaldı ki benim bir supersport kullanıcısı olarak normal seyrimde ki hızım, sizlerin muazzam hızlı gittiğinizi sandığınız hızlara denk geliyor. Lütfen durup düşünün, aklınız alabiliyor mu benim 3 / 4 saniyede 100km hıza ulaşabildiğim bir motor kullanırken, altınızda ki o motorun beni geçebileceğini ?

Nitekim söylediğim gibi de oldu. Ben umursamayarak gülüp geçtim ve yoluma devam ettim. Zaten normal seyrimde uzadım gittim epeyi arkamda kaldı. İleride trafiğin sıkışık olması ve benimde mahalle arası diyebileceğim bir yol güzergahı olduğundan hızımı düşürdüm ve çok aralara girmemeye özen gösterdim. Birkaç dakika sonra, yanımdan pat pat pat o tuhaf sesle geçiverdi söz konusu apaçi ve bir kaç metre önümde yolunda giden bir scooter lı arkadaşa arkadan çarptı. Tabiki genel olarak karşılaştığımız bir manzara kalktı, kaçtı gitti.

Diyeceğim o ki altınıza 3 bin liralık patır putur tuhaf sesler çıkaran bir motor alınca, bu sizi motorcu yapmıyor. 60 / 70 km hadi 120 km olsun hıza çıktığınızda bu sizi şekil ve korkusuz yapmıyor. O egzozlarınızdan çıkan rahatsız edici dev osuruğu gibi olan ses güzel değil. Etrafınızda ki insanlar size özenerek değil tuhaf gözlerle bakıyor. Kale alınmadığınız halde kendinizi yarışçı sanıp bize sataşmanız bizi korkak yapmaz, tam tersi biz neyin ne olduğunun farkında olmuş oluruz, sizde hikayenin komik kahramanı olursunuz.

Lütfen sürdüğünüz motorun/aracın farkında olun. Buna göre hareket edin. Boş yere kendinizi komik duruma düşürmeyin. Komik durum neyse de hem kendinizin hemde başka insanların hayatlarını riske atmayın.

Kalın Sağlıcakla

( Önemli Not : Lütfen bu sözlerimi cg, küba ve cup sevipte apaçilik yapmayanlar üzerine almasın. )

Diğer bir gönderi ise park edip geri döndüğünde motoru haşat şekilde bulmak

24.11.2016 antalya cevreyolunda motorumu bir elektrik trafosunun yaninda kaldirim dibine park edip is icin servise binip ise gittim. Aksam saat 19.00 civari tekrar servisten indigimde motorumun haşat halde buldum. Parknettigim yerdeki tir sürücü önünde durmakta olan motosikleti görmeyip altina alip çiğnemiş. Kaporta fren manetleri kirilmis ön jant yamulmuş var sinyal ayna hiçbişey kalmamis motosiklette. Çevredeki vatandasin biri (allah

Devamını Gör

Bir diğer gönderi ise kazaya sebebiyet varmakla alakalı, hatta bu haber ATV’ye bile çıktı. Ama ATV’nin taraflı yaptığı haberi de biliyoruz. Kırmızı ışıkta geçen bir arabayı koruyucu yönde trafa tutar gibi bir açıklama yapmıştı. Fakat sonraki haberde haber sunucusu “bende bir motosiklet kullanıcısıyım” dedi. Bu bilgi biraz şaşırtıcıydı, çünkü gözün gördüğü ile haberde okuduğu birbirine çelişiyordu.
https://www.youtube.com/watch?v=H0gnEvn58Ok
Diğer ilginç paylaşımlar için aşağıdaki filmi seyredebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: , , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir