Motosiklet Kaskı Kullanmanın 5 Faydası

by motosiklet
5 sene ago
170 Views

Tedbir aldığınız zaman, takdir olunanı bozamazsınız. Ama yine de tedbir almak insanoğlunun yapması gereken ve yaptığı en iyi işlerden birisi olmalıdır. Motor kullanırken kaskını takmayan kişilere bu nedenle acıyorum. Hayatlarını tehlikeye atabilecek kadar dünyayla olan bağlarını koparmışlar mı diye düşünüyorum. Bir intihar sebebi kask takmamak… Birçok motor tutkunu neden kask takması gerektiğini bilir ve anlar. Hayatı boyunca motor üzerinde daha fazla gezmek istiyorsa, kaskı başından eksik etmemesi gerekir.

İşte size Motosiklet Kaskı Kullanmanın 5 Faydası

Neden ama?

1. Öncelikle muhtemel bir küçük kazada bile büyük yaralanmaların önünü keser. Kafatasının kırılması, yüz veya çenenin dağılması motor kazalarında çok mümkün bir durum. Hem de hiç hızlı gitmiyor olmanıza rağmen yapılan kazalarda, kafatasının kırılması ve yüzün parçalanması söz konusu olabilir.

kask gerekli

kask gerekli

2. Sürüş kalitesinin artması için de kask kullanılır. Örneğin sürüş sırasında dışarıdaki araba seslerini işitmek pek de iyi bir durum olmuyor. Bu durumu kask önler. Dışarıdaki gelen sesin ve gürültünün azalmasını sağlar.

kask gereklidir

kask gereklidir

3, Rüzgarın gözleri rahatsız etmesini önler. Aynı zamanda bir böceğin kafanıza veya gözünüze çarpmasıyla meydana gelebilecek dengesizliğin önlenmesini sağlar. Sürüş esnasında özellikle yazın suratınıza çarpan bir sineğin nasıl bir kazaya neden olabileceği konusunda başınıza örnek bir olay gelmiştir sanıyorum. Bunların tehlike arz etmemesi adına önlem, kask takmaktır.

kask gerekli mi?

kask gerekli mi?

 4. Soğuk havadan soğuktan, yağmurlu havada ise yağmurdan korur. Hava şartlarının olumsuz olması durumunda kask takmak, daha iyi bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar.

kask gerekli mi?

kask gerekli mi?

5. En nihayetinde her şey, kafanın korunması içindir. Çünkü darbe sonucunda en fazla zarar görecek ve zarar verecek olan kısım kafa bölgesidir. Bu nedenle kaskların kullanılması gerekir.

kask gerekli mi?

kask gerekli mi?

Etiketler: , ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mutlu Motorcu

Tebrikler