Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam, Samsung

0
1065

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam Motosiklet Dünyasına El Attı

Teknoloji devleri arasına adını yazdırmayı başaran Samsung, birçok alana el attığı gibi artık motosiklet dünyasına da el atıyor.

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam1

Samsung, Yamaha ile yaptığı anlaşma sonrasında motosiklet kullanıcıları için yeni bir teknoloji geliştirerek kullanıma sunacak. Bu teknolojinin adı ise akıllı ön cam teknolojisi! Motosiklet için akıllı ön cam projesi şuan konsept aşamasında olsa da yakın bir zamanda tanıtımları başlayacaktır.

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam2

Motosiklet için akıllı ön cam teknolojisi ile motosikletlerin önünde yer alan cam kısımlarının daha akıllı bir hale getirilmesi hedefleniyor. Bu teknolojiye göre motosikleti kullandığınız sırada telefonunuz çalacak olursa ya da trafiğe bakmanız gerekirse Smart Windshield adı verilen cihazı kullanabileceksiniz.

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam3

Bu cihazı kullandığınızda ise bu özelliklerin yanında daha birçok farklı özellikten yararlanmanız mümkün. Bu da hiç kuşkusuz motosiklet kullanırken size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam4

Motosiklet için akıllı ön cam teknolojisi tanıtımı için firma tarafından bir reklam filmi yayınlanmıştı. Bu reklam filminde Smart Windshield cihazının aynı zamanda Wi-Fi bağlantısı üzerinden de kontrol edilebildiği görülüyor.

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam5

Bu teknoloji sayesinde cihazı aynı zamanda telefonunuz üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz. Motosikletler normal araçlara göre sürülmesi daha zor olduğu için bu tür bir teknoloji ile motosiklet kullanımının daha kolay ve güvenilir hale getirilmesi hedefleniyor. Özelliklede trafikteyken telefonunuz çalacak olursa ya da trafiğe göz atmak istediğinizde güvenli bir şekilde istediğinizi yapabiliyorsunuz.

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam6

Samsung daha öncede çeşitli araçlar için birçok firma ile ortak bir çalışma yürütmüş ve farklı teknolojik cihazlar geliştirmişti. Firma, şimdi ise Yamaha ile ortak çalışarak motosiklet kullanıcılarının konforunu ve güvenliğini artıracak olan yeni teknolojiler geliştirmeyi hedefliyor. Özellikle de son zamanlarda motosiklet kullanıcılarının sayısının ve buna bağlı olarak da motosiklet kazalarının artması üzerine harekete geçen teknoloji devi, geliştireceği bu yeni teknoloji ile motosiklet kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Mutlaka Okuyun  Türkiye'de Motor kullanmanın bastırılmış bir ihtiyaç olduğunun 12 kanıtı

Motosiklet İçin Akıllı Ön Cam7

Teknolojinin tanıtımları firma tarafından şuan tam olarak yapılmamış olsa da yakın bir zamanda tüm detayların motosiklet tutkunları ile paylaşılması bekleniyor. Bu alanda daha ne gibi yeniliklerin olacağını ise yakın bir zamanda hep beraber göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here