Giriş Yap
Motosiklet alacaklara öneriler

tumblr njwezydvbb1t0cpnmo1 1280

Bir çok yeni motor alacak arkadaşa yol gösterir diye düşündüğüm basit bilgileri paylaştım. Motosiklet alacaklara öneriler ve bilgileri paylaştım. Kasktan tutunda, korumalarınıza her türlü duruma karşı hazırlıklı olmanızı gerektirecek başlıkları yazdım.

1- Araştırın, okuyun, eskilere danışın, motor kullanan herkes seve seve yardımcı olur.

2- Ekipman için kenara para ayırıp, motoru ondan sonra alın. Sonra vay efendim kaska bütçe kalmadı diye kafanıza çöp tenekesi geçirmeyin.

3- Bunun montu var, pantolonu var, botu var, eldiveni var unutmayın, korumalı olanları tercih edin.

4- Motosiklete binmek keyif işidir ama kafayı boşaltmak için binilecek bir alet değildir. Motoru aldıktan sonra sinirliyken, yorgunken, sevgilinizle kavga etmişken motora binmeyin, yürüyün daha iyi gelir.

5- Boy ve kilonuza bakın, üzerinde rahat edeceğiniz bir makina alın. Kızlara hava atacağım diye size uymayan bir makina almayın.

6- Motorun kilometresi, modeli, fiyatı vs önemlidir. İkinci el motor alacaksanız, kaçıncı sahibi olacağı da önemlidir. Sahibini tanıyıp, teknik ve km bakım dokümanlarını isteyin, test sürüşü yapın, yaptırın, piyasa adamlarından uzak durun, cadde motorcusu ile motosiklet sürücüsü arasında ki farkı anlarsınız konuşunca.

7- Lastikler, zincir dişli seti, fren balataları, disklerin durumu, debriyajın durumu, amortisörlerin durumunu kontrol edin. Ben kefilim bu makinaya sözlerine kanmayın.

8- Parmak arası terlikle motora binmeyin, kaskı da kafanıza mutlaka takın.

9- Eğitim alın, bunun için Honda veya farklı kurumlar güzel eğitimler veriyor. Eğitim şart anlayacağınız.

10- En iyi eğitim yolda kendi kendini eğitmektir, unutmayın, tecrübe sürüşle gelir. Zamanla daha keyifle kullanmayı öğrenirsiniz sabretmeyi bilin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok