Motorla Bursa’da Gezilebilecek 3 Yer

0
2051
bursa motosiklet
bursa motosiklet

Bursa’da motorla seyahat etmenin keyfini çıkarabileceğiniz pek çok rota bulunuyor. Denizi ve dağı bir arada sunan şehir, bu sebeple çeşitli seyahat deneyimleri de sunmaktadır.

 

Motorla Bursa’da Gezilebilecek 3 Yer

1. Kentin en meşhur dağ köyü olan ve gelenekselliğini koruyan Cumalıkızık,

 

Cumalıkızık
Cumalıkızık

motor ile gezebileceğiniz yerler arasında harika bir seçenektir. Burada organik besinler ile hazırlanan güzel bir kahvaltı yapabilir, ev yapımı reçellerden de alabilirsiniz. Kent merkezine çok uzakta yer almaması, yorucu bir yolculuk yapmayacağınız anlamına geliyor.

2. Bursa’nın deniz kıyısındaki değeri ise Tirilye.

Tirilye
Tirilye

Burası deniz kıyısında yer alan tarihi bir kasabadır. Deniz kokusunu içinize çekerken, taze balık yiyebileceğiniz mekânlarda da soluklanabilirsiniz. Saf zeytinyağı alabileceğiniz gibi zeytinden üretilen çeşitli ürünleri de inceleyebilirsiniz. Köy içerisinde motorunuz ile dolaşabileceğiniz gibi sahile bırakıp zaten küçük olan bölgeyi yürüyerek de keşfedebiliriz. Harabe halinde olan kilise, kasabanın en eski yapısıdır ve mutlaka göreceksiniz. Eski tip evler ise gezinizi hatırlatacak olan fotoğraflarınızı süsleyecektir.

3. Bursa’nın en görülesi bölgelerinden biri de Gölyazı köyüdür.

Gölyazı köyü
Gölyazı köyü

Gölyazı, küçük bir balıkçı kasabasıdır. Dizi ve filmlere konu olan belde, son derece sevimli bir görünüme sahipken, sessizliği ve huzur ile de gönülleri fethetmektedir. Motor ile beldeye ulaşım ana yollar üzerinden sağlandığı için son derece konforlu yolculuk edilmektedir. Gölyazıya vardıktan sonra mutlaka nefis bir balık yemelisiniz. Son derece sanatsal kareler yakaladıktan sonra şehirden ayrılabilirsiniz. Önerimiz bu noktaları iki günde gezmenizdir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here