Motorla alakası olmayan insanların gözünden motorcu adamın hayatındaki 5 vazgeçilmezi | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
6 sene ago
200 Views

Pek çoğumuzun aslında ilgisini çekmiştir motosiklet dünyası. Güzel makineler hızlı,
afilli, bazen de ölümcül. Çok sevdiğim bir söz vardır; dört teker ‘bedeni’ iki teker ‘ruhu’ taşır diye.Şık birbirinden güzel kıyafetler, kasklar, eldiven ve çok tarz ceketler.

Birde vazgeçilmez öncelikleri vardır tabiki de. Motorla alakası olmayan insanların gözünden bakıcak olursak;

1. olarak tabiki motoru, hatta sevdası diyebiliriz. Onun için en önemli şeydir hayatta bazı istisnalar dışında ‘aile, yakın dostluklar vb.’ şeyler dışında ilk sırada motoru gelir. Onunla ilgilenir, konuşur, dertleşip onu gezintiye çıkarır. Hatta onu iki seçim arasında bırakmayın klişedir soru. Ben mi berkay yoksa o demir parçası mı? Demir parçası dedin sen orda zaten sahaya 10-0 mağlup başladın sakın seçim motordur.

2. olarak aksesuarları anahtar takımıyla başlayalım,eldivenler,kasklar,koruyucu dizlik kolluklar, baret tarzı şeyler, ceket ve ayakkabılar bunlar zaten bir motorcu için olmazsa olmazdır. Eskiden mahallem de java’cı abilerimiz vardı. Kendilerine o kadar bakmazlardı.

3. olarak mekanlar gelir bence, çünki benim bulunduğum şehirde motorcu abilerimiz toplanır ve belli başlı mekanlara takılırlar. Düşünsenize onlarca birbirinden güzel motosiklet toplu halde geziyorlar. Çok şekil görünüyorlar ama, gider bir yerlerde gezerler yada bir cafe ye gidip birbirinin peşi sıra park edip birşeyler içtiklerini görürsünüz. Bence motorcu adam için önceliği gezilecek yer ve mekanlar diye adlandırabiliriz.

4. olarak tabiki bu motor bakım ister sevgi ister bitmiyor ki 4. olarak sanayi diyorum ben. Aslında sıralama olarak algılamamak lazım yoksa bu 2.sırada benim için. Bir parçası bozulur örneğin buji vs. sanayi yolu düz gider deyim yerindeyse. Parça ara bul,ustanın eli yavaş/hızlı bekle göz nurun için en güzel şeyleri yaptırt. Bence vazgeçilmez birşeyde tamirci, aksesuarcı, lastikçi toparlama dersek Sanayi…

5. olarak dostluklar sıralamaya takılmayalım. Tamam çok karizmalar kendilerine göre havaları bir duruşları var. Eyvallah ama çok sağlam insanlardır. Benimde birkaç motorcu çevrem var ortamları aile ortamı. Dostluk ve arkadaşlıklara çok düşkün olan bu abilerimiz sohbetlere oturup kalkmaları bilhassa kendi aralarına çok özen gösterirler.

Eğer bir gün bir tanıdığınız yada motorunuz olursa gelin bir daha konuşalım…

Motorla alakası olmayan insanların gözünden motorcu adamın hayatındaki 5 vazgeçilmezi için siz ne dersiniz?

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları