Motora yeni başlayanlara kimsenin söylemediği 7 şey

0
1437

1. Havalar hep sıcak gitmiyor, bildiğiniz gibi bu yılda hava erken soğudu, en iyisi yola çıkarken bir cep telefonu uygulaması indirin ki oradan kontrol edip yola çıkın sonra ıslak tavuğa benzemeyin

2. Kışın ayrı yazın ayrı giysiler gerektiğini hatta her yıl eldiven almak gerektiğini kimse söylememiştir. Bak bu aklınızda olsun motor işi zengin işi derler, doğrudur bilginize.

3. İlk motorculara sanki masrafı olmayacakmış gibi gelir, güneş gözlüğü, vizör, kask camı kenarından çatlar, ah bir bel çantası, arkaya kuyruk çantası, bagaj vesaire derken o kadar çok malzeme alırsınız ki ne o eşyalar motora sığar ne de motora, yanınızda taşımayacak kadar çoğalır, tepe olur.

4. Herkesin gözü spor modeldedir, altındaki motorun basıncaa uçmasını herkesi geçmesini ister, ama durum göründüğünden farklıdır bir üst cc’ye geçmek illaki gereklidir seneye beklenir, bir üst model bir masraf daha demektir.

5. Offf dersin bu masraflar bu kadar mı hayır bu kadarla bitse iyi ama bitmiyor meret, yağı, hidroliği, zinciri, suyu, benzini masraf üstüne masraf binerde biner. Kimse size söylemez tabi ben söyliyeyim dedim.

6. Motorcu selamı vermek konusunda yenilerin pek bilgisi yok ama eskiler her zaman bir selamı eksik etmez. Bazen neden korna çalıyor bu adam diyebilirsiniz bunu aklınıza tutun sizde selam verin bbu iyi tarafı, hatta en güzel tarafı belki bunu size söylememiş olabilirler.

7. Trafiğe yeni çıkıyorsanız şunu bilin herkes sizin üstünüze sürermiş gibi gelir bir kısmı sürer zaten ve bunu bilerek trafiğe çıkmanızda yarar var. Ayrıca tank slapping diye bir durum var şimdi bunu nasıl açıklayayım neyse bunu zamanla öğrenirsiniz. Kendinizi ölecekmiş gibi hissettirir ama dengelerseniz kurtulursunuz diyerek kısa bir açıklama yapayım.

iyi sürüşler

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here