Motor satın almada atılan ilk adım

suzuki_all_new_gsx

Seçtiğiniz, sevdiğiniz, sürdüğünüz, evinize, ailenizin içerisine soktuğunuz motorlarınız sizin stilinizi yansıtır. Her ne kadar ilk kez motor sahibi olanlar için aynı tutkudan söz etmek güç olsa da motor satın almada atılan ilk adım, son adım fark etmeksizin kendi doğası gereğince stilinizle bağlanır. Bir noktada da bazen kişi kendi stilini motorda yansıtacağı yerde motor kişinin stilinde belirleyici faktör olur.

suzuki_b_king_silver

Nitekim kimi zaman karşımızda öyle renkli, öyle enerjik ve dinamizmi tavan yapan motorlar duruyor ki belki kişisel yapınız gereği durgun, sakin bir insansınız fakat bu tip motorlarla karşılaştığınız an siyah-beyaz hayatınız anında renk kazanıyor. Bu tip motorcu kişiler oldukça fazladır. Pek tabii, bir de temel olarak stilini motoruna yansıtan kişiler vardır ki bu tip kişiler satın aldıkları motorla yetinmezler.

kawasaki_z1000sx

Evet, kendi zevklerine göre bir motor satın alırlar fakat aldıkları bu motora ellerinden geldiği kadarıyla birçok ekleme yaparlar. İşte bu tarz kişiler de motor modasını oluşturan kişilerdir. Motor modası şöyle bir düşünüldüğünde ne kadar moda kavramına ait olabilir ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız fakat her bir şeyin olduğu gibi motor modasının da oynadığı kulvar farklıdır. Burada tekdüze bir moda tematiğinden söz edemeyiz zira motor modası demek hız ile kişisel zevklerin bir arada toplanması demek.

suzuki_gsx_r1000_front

Ayrıca yarış demek, tutku demek. İş böyle olunca motor modasının normal moda anlayışına indirgemek oldukça yanlış bir yaklaşım olacaktır. Son dönemde özellikle Venedik’te düzenli bir şekilde yapılan bu tür yarışlar motor moda anlayışının diğer Avrupa ülkelerine yayılmasına önayak oldu.

yamaha_fz6r_white

Her ne kadar içerisinde yaşadığımız ülke için aynı geleneğin başlamasına uzak bir noktada bulunduğumuzu söylemek zorunda kalsak da burada da motor modasına dair sıcak bakan ve buradan diğer Avrupa ülkelerinde yarışmalara katılan motorcuların olduğunu belirtmek isteriz. Son dönemlerde sıklıkla televizyon hayatına inmiş durumda olan motor modasının bundan sonraki yıllarda adından söz ettireceğinden yana hiçbir kuşku yok.

2009_kawasaki_ninja_zx

Nitekim motor sadece bir hız nesnesi değil aynı zamanda yaratıcılığın hız ile bütünleşmiş halidir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol