MASERATİ, GEN3 FORMULA E GİRİŞİYLE MOTOR SPORLARINA GERİ DÖNÜYOR

MAS_ANNOUNCED

Maserati bugün, Formula E‘nin şimdiye kadarki en hafif, en hızlı ve en güçlü yarış arabası olan Gen3‘ün ilk çıkışıyla Sezon 9’dan itibaren ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’na katılacağını duyurdu.

Efsanevi Maserati Trident‘in gelişi, 60 yıldan uzun bir süredir ilk kez tek koltuklu rekabete dönüşünü işaret edecek. Formula E’de yarışan ilk İtalyan markası olarak tarihe geçecek.

Hikayesi
Motor sporları ve rekabet, Maserati’nin DNA’sındadır. Şirket, Maserati kardeşlerin 96 yıl önce ilk yarışları için arabada atlamalarıyla pistte doğdu.

İkonik Maserati Trident rozeti ilk kez Sicilya dağlarında bir dayanıklılık yarışı olan 1926 Targa Florio‘da ortaya çıktı ve direksiyonda Alfieri Maserati ile sınıfını kazandı.

Sporun tüm zamanların en iyilerinden biri olan Juan Manuel Fangio, 1957’de Maserati için Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı imzaladı ve tek koltuklularından biri pistte en son görüldüğünde, ilk kadın Maria Teresa de Filippis’in elindeydi. 1958’de F1 Grand Prix’sine hak kazanmak için.

Markanın MC12’si 2000’li yıllarda spor otomobillerde yarıştı ve 2004 ile 2010 yılları arasında FIA GT’de 14 şampiyonluk kazandı.

Maserati’nin elektrikli geleceği
Maserati CEO’su Davide Grasso, markanın yarış mirasının ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası ile mükemmel bir şekilde uyumlu olduğunu düşünüyor ve Maserati’nin geçmişine bakıldığında bile, marka yeni kökler salmaya ve Trident için yeni bir çağın başlangıcında niyetine işaret etmeye hevesli. Dünyanın ilk elektrikli motor yarışları serisinde rekabet başlıyor.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok