Look’un yeni karbon fiber elektrikli bisikleti 15 kg ağırlığında

by motosiklet
2 ay ago
293 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Look’un yeni karbon fiber elektrikli bisikleti 15 kg ağırlığında.

Karbon fiber e-bisikletler bir zamanlar nişti, ancak şimdi popülerliği artıyor. Yeni Look E-765 Gotham e-bisikletini duyuran Fransız Look şirketi bisikletin ağırlığını sadece 15,8 kg’a (34,8 lb) düşürmeye yardımcı olan hem karbon bir çerçeve hem de çatal üretti.

Look-E-765-Gotham

Pek çok gündelik e-bisikletin kolaylıkla % 50 daha ağır olabileceği düşünüldüğünde, bu elektrikli bisiklet standartlarına göre oldukça hafiftir. Look E-765 Gotham, hem motorun hem de bataryanın bisikletten tamamen çıkarılmasını sağlayan Alman yapımı Fazua e-bisiklet sürüş sistemini kullanıyor.

Bir e-bisikletin motoru ve bataryası en ağır iki bileşendir ve Look E-765 Gotham, bunları kaldırarak 11 kg (24,5 kg) hafif bir değere kadar düşer. Bu, bisikletçilere elektrikli sürücünün pedal yardımıyla ekstra egzersiz yapma seçeneği sunar, ardından yalnızca pedallı bisiklet sürerken ekstra ağırlığı kaldırır.

Fazua sistemi maksimum 250W sürekli güç sunar. Fazua sürüş sistemi, yalnızca bir bisikletçinin kendi pedal çevirme gücüne ekstra güç katmak içindir.

Ve 55 Nm tork ile bu sistem, her zaman zorlu yokuş tırmanışları gibi, gerektiğinde güçlü bir destek ekleyebilir.

Look E-765 Gotham, çoğunlukla şehir içi sürüş için tasarlanmıştır, ancak bisikletin sele desteklerine dahil edilen dalga tasarımı, karbon çerçeveye doğal esneklik kazandırır.

Look E-765 Gotham, şu anda Avrupa’da 4.499 € veya 4.499 £ olarak fiyatlandırılıyor.

Bu fiyatlandırma, Gogoro Eeyo 1 ve Superstrata Ion gibi son zamanlarda gördüğümüz diğer karbon fiber e-bisikletlerle oldukça uyumlu görünüyor.

Kaynak: https://electrek.co/

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments