Loncin 500 Twin

by motosiklet
3 sene ago
125 Views

Çinli CB500F klonunun ortaya çıkması…

Bir süre önce Çinli firma Loncin’in bir dizi ikiz silindirli 500cc model sergilediğini açıkladı.
HR7, Honda’nın CB500F motoruyla hemen hemen aynı görünen Loncin yapımı bir 500 cc ikiz motor kullanıyor. Loncin motoru Motrac MG500 macera (adv) motosikletinde zaten kullanıldı ve şimdi Loncin’in kendi makinesinde kullanılmış oldu.

Honda cb500f

Spesifikasyon açısından, Çin’deki CIMA fuarında lansmanında, 8,500 rpm’de 47 hp, 7,000 rpm’de 32 lbft tork ürettiğini ortaya koyuyor. Bu rakamlar kesinlikle Honda’nın CB500F’ü ile örtüşüyor. Aynı kapasite 471cc’de ve motorun diğer özellikleri Honda’dan neredeyse ayırt edilemez gibi görünüyor.

Loncin, Honda motorları yapmak için lisans anlaşması yapıyor mu yoksa sadece bir kopyası mı olduğu belli değil.

Motor Honda CB500’ün tasarımını yakından taklit ediyor. Boru şeklindeki çelik bir şasi, Honda ile benzer şekilleri çok ilginç, ancak cıvatalı parçalar daha yeni tip olacak şekilde tasarlanıyor.

Örneğin, Honda’nın basit, dikdörtgen kesitli tasarımı yerine bir alüminyum alaşımlı salıncak kolu var ve Çinli motosikletin çatalları, tıknaz görünümlü.

Boyut ve ağırlık bakımından CB500, 195 kg’lık (Honda için 190 kg) boşluk ağırlığına ve 1,450 mm’lik bir dingil mesafesine (CB500F için 1,410 mm’ye) yakın değerler taşıyor.

Loncin HR7’nin tarzı bir Japon motosikletini aratmıyor. ABS frenlerinin ve yan reflektörlerin açıkça eklenmesi ile Euro düzenlemelerini geçmesi gerekiyor.

HR7’nin ne zaman piyasaya sürüleceği ve satılacağı konusunda henüz detay yok. Ülkemize ise geleceği görünmüyor.

Etiketler: , , ,

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hüseyin Altılar

Daha daha neler neler

ALkent Moto

Touring için motor giyim tam ekipman tavsiyesi verin, yeni aldım