Levis Motorcycles, V6 Café Racer ile hayata geri döndü

0
448

Levis yeni bir motosikleti piyasaya sürdüğünde 1938’di. Seksen yıl sonra, Levis logosu, modüler bir yarış motoru, bir dizi yeni tasarım parça ve yepyeni bir motosiklet olan V6 Café Racer’da yeniden ortaya çıkıyor.

İngiliz motosiklet endüstrisinin öncüleri arasında yer alan Levis Motorcycles, 1911’den 1941’e kadar faaliyet göstermekteydi. İngiltere’nin Birmingham kentinde adını Isle of Man Lightweight’de birkaç kes zafere götürecek olan bir dizi küçük kapasiteli çift silindirli motosiklet üretimi yapmıştı. 1920’lerin başında TT. 1928’de Levis ilk dört silindirliyi, 2. Dünya Savaşı’nın başlamasına kadar off-road yarışlarında zaferlere sahip oldu.

Levis markası, haklarını elde etmeyi hayal eden David Redshaw tarafından satın alıncaya kadar 2014 yılına kadar durağan kaldı. 2017 yılında, kısa bir süre önce GT Yarış arabaları için kompakt bir iki litrelik V10 motoru yapan İngiltere şirketi Connaught Competition Engines’i satın almış olan bir işadamı olan Phil Bevan ile bir araya geldi.

Bu motor, V8, V6, V4 ve hatta V2 varyantlarının kolayca üretilmesini sağlayan modüler bir tasarıma dayanıyordu ve Bevan zaten onu tanıtmak için uygun bir motosiklet arıyordu. Markanın haklarını derhal Redshaw’dan satın aldı ve birlikte Temmuz 2017’de Levis Motosiklet Şirketi’ni kurdular, Swaffham’daki yeni genel merkezle bir plan yaptılar.

Café Racer için, 120 litre (88.5 lb-ft), 120 HP (89.5 kW) ve bol tork üreten, çerçeveye boylamasına monte edilen Connaught sıvı soğutmalı motorun 1.200 cc’lik V6 versiyonunu geliştirdiler. V6’nın süper şarjlı versiyonu da Levis’in planlarında yer alıyor.

Gerçek şu ki, bu motor hala geliştirilme aşamasındadır, bu yüzden bazı unsurları henüz tanımlanmamıştır; Son tahrik sistemi, örneğin, şaft ve zincir arasında hala durmaktadır. Son testlerde ve üretilmeye hazır bileşenlerinin çoğunda, çalışan bir prototipin yerleştirilmesinden sonra olacak.

Çerçeve, Hossack tipi ön süspansiyon sistemi ve arkada tek bir şok içeren çelik borulardan üretilmiştir. Her iki amortisör, özellikle adsbilinmeyen bir İngiliz uzmanı tarafından Levis motosikleti için imal edilmiş ısmarlama ayarlanabilir ünitelerdir.

Levis ayrıca, her biri katı blok alüminyumdan işlenmiş çatal bacakları, kelepçeler, far grubu, direksiyon, el kumandaları, fren diskleri, şanzıman kılıfları ve tekerlekleri dahil olmak üzere Café Racer’ın çoğu yerinde üretmektedir.

Muhtemelen tubless olan tekerlekler, iki parçalı, gizli cıvatalarla birbirine yapışan ve sızdırmazlık maddesiyle sıkı bir şekilde kenetlenmiş iki parçalı bir tasarıma dayanmaktadır. Yarı katı tasarımın, en iyi mukavemet ve düşük ağırlık kombinasyonu olarak seçildiği bildirilmiştir.

Levis, 7-9 Eylül tarihleri ​​arasında İngiltere’nin Batı Sussex şehrindeki Goodwood Revival etkinliğinde aynı motosiklet üssü, Café Racer ve Ultra Roadster’da iki farklı modeli tanıtacak.

Levis, Café Racer’ın son şekliyle en küçük ayrıntıya kadar çok daha iyi görüneceğini öne sürüyor.


Goodwood etkinliğine gelince, Levis, üretim öncesi modelleri tanıtacağını açıkça belirtiyor, bu yüzden iki tam fonksiyonlu prototip olacak, ancak henüz satılmaya hazır değiller. Gerçek teslimat tarihleri ​​tebliğ edilmemiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here