KTM 350 EXC-F

by Taylan Sanligul
6 sene ago
191 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları


KTM EXC

13.470 EUR

SINIFININ LİDERİ

KTM 350 EXC‑F, üstün sürüş özelliklerini ve maksimum enduro performansını bir arada sunan saf kan enduro makinesidir. Kompakt, yüksek performanslı DOHC motoru, düşük ağırlığı ve çok iyi ayarlanmış yürüyen aksamı sayesinde her türlü engelinin rahatlıkla üstesinden gelebilir. Ayrıca çok kolay kontrol edilebilmesi işler gerçekten zorlaştığında büyük avantaj sağlıyor.  Bu avantaj sürücü ister profesyonel ister başlangıç seviyesinde olsun, özellikle uzun mesafelerde çok faydalı oluyor. KTM 350 EXC-F ile maksimum eğlence garanti!

MOTOR

Yapı tipi 1 silindirli 4 zamanlı benzinli motor, sıvı soğutmalı
Hacim 349,7 cm³
Çap 88 mm
Strok 57,5 mm
Marş desteği Ayak marşı ve elektrikli marş
Motor yağlaması 2 Eaton pompasıyla basınçlı yağlama dolaşımı
Birincil aktarma 24:73
İkincil aktarma 14:52 (13:52)
Soğutma Sıvı soğutma, devirdaim pompası üzerinden soğutma sıvısının sürekli devirdaimi
Debriyaj Yağ banyolu / hidrolik tahrikli DDS çok plakalı debriyaj
Ateşleme tertibatı Dijital ateşleme ayar özelliğine sahip, temassız kontrollü tam elektronik ateşleme tertibatı

YÜRÜYEN AKSAM

Şasi Krom molibden çelik borulardan merkezi boru şasi
Çatal WP Suspension Up Side Down 4860 MXMA PA
Süspansiyon kolu WP Suspension PDS 5018 DCC
Süspansiyon yolu Önde 300 mm
Süspansiyon yolu Arkada 335 mm
Fren tertibatı Disk fren, fren kaliperleri yüzer yataklı
Fren diskleri – çap Önde 260 mm
Fren diskleri – çap Arkada 220 mm
Zincir 5/8 x 1/4″
Gidon kafası açısı 63,5°
Dingil mesafesi 1.482±10 mm
Yüksüz durumda yerden yükseklik 345 mm
Yüksüz oturma yüksekliği 970 mm
Yakıt deposu kapasitesi toplam yakl. 9 lKurşunsuz süper (ROZ 95)
Yakıtsız ağırlık yakl. 107,2 kg

MOTOR

Son teknoloji ürünü elektronik yakıt püskürtme sistemine sahip, 350 cm³ hacme sahip dört zamanlı motor, çok geniş bir devir bandı sunuyor ve dinamik, ancak gücü koruyan karakteristiği ile kendini gösteriyor. Sağladığı 45 PS üstü azami güçle 350 EXC‑F E2 sınıfındaki her 450’likle baş edebilecek kadar güçlü.

YAĞ DOLAŞIMI

350 EXC‑F motoru, iki yağ pompasıyla donatıldı. Bir basınç pompası, krank milini, pistonları, balans milini ve supap kumandasını güvenli bir şekilde yağlar. Ayrıca ateşlemenin soğutulmasını ve debriyajın yağlanmasını sağlar. Bir vakum pompası, yağ karterinden yağ emer ve bununla şanzımanı yağlar. Bu sayede yağ karterinde, motorun performansını ayrıca artıran belirli bir vakum oluşur. 2015 model için, ekstrem koşullar altında daha fazla sağlamlık ve daha iyi dayanıklılık için yeni geliştirilmiş yağ süzgeci conta halkaları kullanılıyor.

SUPAP MEKANİZMASI

Krank mili; aynı zamanda balans mili, devirdaim pompası tahriki ve her iki eksantrik mili için zamanlama tahrik zinciri olarak görev yapan, yanlamasına konumlandırılmış bir ara mili tahrik ediyor. Hidrolik bir zincir gergisi, zincirin güvenilir bir şekilde gerilmesini ve böylece sübap zamanlamalasında çok hassas kontrol sağlıyor.

DDS KAVRAMA

2015 modelde DDS kavrama (Damped Diaphragm Steel) daha da geliştirilmiş, primer dişli ile birlikte yüksek dayanıklı çelik dolu malzemeden frezelenmiş, daha hafif, tek parça bir debriyaj tasına kavuştu. Bu yöntem rakipsiz güvenilirliği garantilerken debriyaj tasının kompakt, perçinsiz yapısı sayesinde olağanüstü derecede ince bir motoru mümkün kılıyor. Ayrıca bu yapı, kavramanın kompakt ölçülerine katkıda bulunan, ince çelik lamellerin kullanılmasına olanak tanıyor. Disk yaylar, çekiş ve şanzımanın aşınmasına karşı avantaj sağlayan, ilave bir göbek sönümlemesinin takılmasına olanak tanıyor. Neticede Brembo kavrama mekanizması, disk yayla bağlantılı olarak çok rahat çalışan ve iyi kontrol edilebilen bir debriyaj modülasyonu sağlıyor.

VİTES KUTUSU

Altı vitese sahip vites kutusu, 350 cm³ motorun motor karakteristiğine ve her türlü enduro kullanımına özel geliştirildi. Hassas ve kolay vites değiştirme ile göz kamaştırıyor.

BALANS MİLİ

Kütle kuvvetlerini dengelemek için350 EXC‑F motoru sağ motor tarafında, aynı zamanda devirdaim pompası tahriki ve zamanlama zinciri için tahrik dişlisi olarak görev yapan bir balans miline sahip. Bu çözüm, motorun olağanüstü kompakt yapısına büyük katkıda bulunuyor.

KRANK MİLİ

Gücün daha dengeli bir şekilde sunulması ve daha iyi çekiş üretilmesi için 350 SX‑F ile kıyaslandığında350 EXC‑F daha ağır bir krank miliyle donatıldı. Her 4 zamanlı EXC modeli gibi, alt biyel kolu yuvasında bir kaymalı yataklamaya sahip. Bu yapı, motorun ömrünü uzatarak krank mili için gereken uzun servis aralıklarını mümkün kılıyor.

SİLİNDİR KAFASI

DOHC silindir kafası, dört ultra hafif titan supapla donatılmış olup (emme 36,3 mm, eksoz 29,1 mm), bunlar çok küçük, sadece 8 g ağırlığa sahip DLC kaplama külbütör milleriyle bağlantılı olarak, dakikada azami 12.000 devirlik olağanüstü yüksek devir seviyesine izin veriyor. Eksantrik millerinin kontrol zamanları, endurolar için belirleyici olan alt devir aralığı performansı için mükemmel şekilde ayarlandı.

MARŞ DİNAMOSU

Motor standart olarak hem ayak marşı, hem de elektrikli marş sistemiyle donatıldı. Elektrikli marş dinamosu, silindirin arkasında korunaklı bir konuma sahip olup, tahriki optimize volan dişlisiyle ateşleme rotoruna bağlıdır.

ALTERNATÖR

350 EXC‑F, marş dinamosu için entegre volana sahip, 196 Watt gücündeki bir alternatör ile donatıldı. Alternatör; yakıt enjeksiyonu, aydınlatma ve diğer elektrik yükleri için yeteri kadar enerji sağlıyor. Yağ soğutmalı rotor, 350 SX‑F ile kıyaslandığında, daha fazla momentum sağlayan ve daha büyük bir ateşleme kapağı gerektiren, daha büyük bir çapa sahip.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: ,
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Kırşehir merkezden ben İzmir Motor Klübü. selam arkadaşlar siteniz inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım 02-05-2018 21:20:25