Giriş Yap
Kötü Yakıta Karşı Önlemler

Şaka Değil Benzine Yeniden Zam Geliyor

Kötü Yakıta Karşı Önlemler ve Tavsiyeler aşağıda listelenmiştir.

– Gnelde benzin aldığınız istasyonunuzdan memnunsanız sürekli aynı yerden yakıt alınız. Gerekmedikçe istasyon değiştirmeyiniz.
– Yakıt aldıktan sonra aracınızın performansında fark oluştumu kontrol ve test ediniz. Anormal bir durum gözlemlerseniz istasyonunuzu değiştirin.
– Kilometre hesabı yaparak yakıtta değişim varmı öğrenin. Aldığınız benzin her zamankinden çabuk tükenmişse istasyonu değiştiriniz. Farklı istasyonlardan aldığınız benzinin performansını ve kilometre hesabını mutlaka karşılaştırınız. Kilometre hesabı yaparken aracı aynı devir ve sürüş şartlarında kullandığınıza da emin olmanız gerekiyor. Agresif kullanım (yüksek devir) benzini çabuk tüketecektir. Bu farklılığı anlayabilecek şekilde karşılaştırma yapın.
– Araç yokuş çıkarken zorlanıyor veya kalkmakta zorlanıyor, yığılıyorsa kötü yakıt aldığınızın belirtisidir.
– İstasyonun kötü yakıt sattığından eminseniz ana firmaya başvurarak akaryakıt istasyonunun kontrol edilmesini isteyiniz.
– Alo 130’a kötü benzin, hileli benzini şikayet etmeyi unutmayın. Çünkü bşir kişiye gelecek zarar bile çokken tüm motor veya araç kullananların zarar görmesi çok büyük milli ve kişisel bir kayıptır, lütfen gözaçtırmayın.

iyi sürüşler

İlgili Yazılar

1 Yorum

Ustalar kötü yakıtı, marka olmayan firmalar alıyor ve satıyor. Özeönlem almak için bilmediğiniz firmalardan yolda yakıt almayın. Ben yolu buna göre zaman yakıt olarak ayarlıyorum. Google haritalardan benzinlikleri işaretliyorum. Yakıtı güvene alınca sorun çıkmıyor.

Bu arada geçen gün benzin aldım. 7.2 litre alıyordum, geçen seneki gibi düşünüp aldım fazla geldi yakıt, para orantısı. Benzin alırken dikkat lüten ya doldur diyin ya da söylediğinizden daha az yakıt alın. iyi sürüşler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok