Kazaya Sebep Olup Kaçan Araca Ne Ceza Verilmeli?

by motosiklet
1 ay ago
281 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Kazaya Sebep Olup Kaçan Araca Ne Ceza Verilmeli? Aslında kaza sonrası durmayıp kazadan kaçmanın cezası çok büyük olmalı, bu bir kenarda dursun. En büyük sorunlardan biridir ve en zor durumlardan biridir. Yapılası gereken ise şudur!

Birinci durumda; Herhangi bir eksiğiniz yoksa ve sigortanız varsa, kazadan sonra çektiğiniz fotoğraflarınız ile sigortaya bildiriyorsunuz, sigorta şirketi sürücü hakkında işlemleri başlatıyor. Hem zararınızı hemde hak taleplerinizi karşılamak zorunda kalıyor.

İkinci durumda; Eldeki fotoğraflarla direk mahkemeye gitmek gibi bir yol var. Devlet hastanesinden vücudunuzun herhangi bir yerinde çizik, çarpma sonrası lezyon varsa, muhakkak rapor alınması mahkeme kararında sizin lehinize çok büyük yararı oluyor. Rapor için vücutta hasar olması şart değil. Basit tıbbi müdahele bile mahkemede yararı olacaktır.

Taksirle yaralamalı trafik kazası şeklinde iddianame düzenlenir ve mahkeme açılır. Hakim olay yeri keşfine bile gider ve mahkemeyi kazanmanızı sağlar. Tanığın olması sizin lehinize olur. Şöför psiko-teknik denetime alınabilir ve kesin ceza alır. Ceza büyük olmayacaktır. Ama hem masraflarınızı alırsınız hemde karşı tarafın bu olayı tekrarlamamasını sağlarsınız.

Bizler halk olarak pek uğraşmayı sevmediğimizden aracımızı basit kaza diyerek hem masraflarımızdan hem haklı olduğumuz durumdan vazgeçebiliyoruz. Hakkınızı korumak için bu işlerle uğraşan avukatlara başvurabilirsiniz. Hatta google’da bile arayınca çıkıyor ve tüm haklarınızı alabiliyorsunuz.

Eğer bu tarz kaçmalı kazalarda ceza 6 ay hapis gibi kesin yatacaklarını bildikleri bir kanun maddesi olursa kaçmayıp yardımcı olup sizi hastaneye bile taşıyacaklardır.

Fotoğraf: Suzuki V-strom Türkiye

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Kaçan adan hapis yatmalı