Kazadan 3 gün sonra, Eksper ve Sigorta sorunları

3
1181
motorcycle-accident
motorcycle-accident

Kaza yaptınız evet üzücü bir şey neyse ki basit bir kazaydı, kolay atlattınız. Çok sevindik. Kazada karşı taraf suçlu ne yapacaksınız şimdi. Hangi otoparkta olduğunu öğreniyorsunuz, ödemeniz gereken bir tutar var tabiki yaklaşık 100tl burada size iteliyorlar. Buradan sonra size neyin nasıl olduğunu anlatayım.

Kazadan 3 gün sonra, Eksper ve Sigorta sorunları

1. Otopark’ın çekici parası 100tl, tamam verdiniz. Burada o tutarı sigortaya yıkabilirsiniz. Faturayı almayı unutmayın.

2. Kaza tutanağı size ve sigortaya ulaştı diyelim onlar bunu gördü, sizinle hemen iletişime geçmiyorlar.

3. Servise verin, mutlaka, servis karşı sigortayı arasın masrafı söylesin.

4. Eksper hafif nazlıdır, zamanında gelmez ama gelenler var tabi hepsi aynı değil. Çoğunlukla yan bir işleride var. Onlar için önemli olan maddi hasarı indirebilmek ve ucuza bitirebilmektir iş.

5. Siz nazlı ve masrafı kabul etmeyen bir ekspere denk gelirseniz, sizi bıktırana kadar o kadar masrafı kabul edemeyiz, nereden bilelim daha önceden olmadığını diyecektir. Demeyen varsa helal olsun.

6. Diretin ver sizi mağdur ve kötü duruma düşüren karşı taraftan paranızı hatta bedensel bir sorununuz varsa hastane masraflarınızı bile alın.

7. Hastaneye gitmek ve orada bir kça gün kalmışsanız oradaki faturaları almayı unutmayın.

8. Eğerki ödememek için diretiyorlarsa, sigortalar birliğine ve sigorta hakem heyetine şikayetinizi bildirin, ardından hem sigorta şirketini, hem de eksperi savcılığa şikayet ederek mahkemeye bildirin.

9. Bu arada size çarpan adamın kusuru varsa, size küfür etmiş olabilir, size darp etmiş olabilir, hepsine ayrı ayrı dava açın hem maddi hem manevi dava açmayı ihmal etmeyin.

Bİlinmesi gerekn linkler

Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması dünyada ilk defa Türkiye’de, akıllı telefonlarda kullanımda

3 YORUMLAR

  1. Bilgilendirici ve çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Verdiğiniz emek için çok teşekkürler. Bunu okuyarak bilmediğim şeyler hakkında bilgi sahibi oldum ve bilmeyen arkadaşlarıma da bu konuyu ve başlığı önereceğim. Okudukça öğrensinler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here