Kaza geçirdi, pes etmedi, aldığı tazminatla yola çıktı, Kinga Tanajewska | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
4 sene ago
909 Views

1981’de Polonya’nın doğusundaki bölgede doğan Kinga Tanajewska, kuzey doğu Polonya’nın Suwalki kasabasında büyüdü. Motosikletlerin Kinga’nın ikili tutkuları ve gitarında blues çalması, bu tutkuları paylaşan harika insanlarla tanışma heyecan verici fırsatlara yol açtı; Motosikletle kamp, ​​miting ve blues konserleri için çok sayıda hafta sonunu geçirdi.

Liseden mezun olduktan sonra, ailesi ilk motosikleti olan Honda CB450 Nighthawk’u satın aldığında hayali gerçekleşti. Hayat asla aynı devam edemezdi. Mühendislik bölümünü tamamlayan Kinga, Avustralya’ya taşındı ve sonunda inşaat endüstrisinde çalışmaya başladı ve beşinci motosikletini aldı. Avustralya’daki ilk motosikleti olan Yamaha FZ6’yı elinde tuttu.

Avustralya’nın şehir manzaralarını motosikletle keşfeden birkaç yıllık sürüşten sonra, off-road yollarda binmek zorunda kalacağı kırsal kesimi keşfetmek yola koyuldu. Bunun için, BMW F 800 GS, sonra da Avustralya’yı yalnız gezmek için iş randevuları arasında ekstra zaman ayırdı. Gezi süresince, ayrıca, işitme özürlü çocuklarla birlikte çalışan, dinlemeye ve engelli olmayan akranları ile eşit düzeyde konuşmaya ihtiyaç duyan araçları öğreten The Shepherd Centre’a gitti.

O zamandan beri, Kinga dışarı çıkmak ve dünyayı iki tekerleğinde görmek için mümkün olan her fırsattan yararlanıyor. OnHerBike.com sitesini ziyaret edin.

Kaza geçirdikten sonra umutları kırılmadı, pes etmedi ve tazminatını alarak iki yıl sürecek bir yolculuğa çıktı. Şimdi Türkiye’de ve yeni yollar onu bekliyor. Kadın olmanın avantajı’nın çok olduğunu, Türk insanı’nın çok yardımcı bireyler olduklarını belirtiyor.

Kendi sözleriyle “Ben bir gezginim, yolda olmayı, çölde motor sürmeyi, kamp yapmayı ve doğayı seviyorum. Avusturalya’dan Avrupa’ya sürecek olan bir tur planladım. Şu an Türkiye’deyim. Kış için Polonyaya gideceğim. Baharda Afrika’ya, Güney Amerika ve Amerika’ya gitme için Polonya’dan yola çıkacağım.

Bu motoru (GS 800) yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum. Bu ikinci motosikletim. İlk motosikletim geçirdiğim kazada kullanılamaz hâle geldi.”

Yorum Ekle
Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları