Giriş Yap
Kawasaki Ninja ZX-25R Pist Versiyonu Geliyor

ZX 25R kawasaki

Kawasaki’nin Ninja ailesinin küçük kardeşi Ninja ZX-25R modelinin yarış ve pist odaklı versiyonunun özellikleri açıklandı. 4 silindirli motor bloğuna sahip ve Asya pazarını fena karıştıracak. Fakat Kawasaki bu modeli yine Euro normlarına ve regülasyonlarına uygun değil ve Avrupa, Türkiye pazarına giremeyecek gibi görünüyor.

Merak uyandıran detay ise, Ninja ZX-25R modelinin,

4 silindire sahip olması. Uzun zamandır, düşük hacimde tek silindirli bloklar dışında yeni motosiklet modelleri göremedik. Pazarı bir süredir Yamaha R25 doldurmuştu.

ZX 25R kawasaki

Hemen sonra ise, Suzuki, GSX-250R modeli, Honda ise CBR 250RR modelini duyurup piyasayı çok iyi doldurmuşlardı. Ancak, 2 model’de Yamaha’nın çift silindirli bloğuna rakip değildi. Fakat Suzuki ülkemizde reklamları az tuttuğundan çok duyulmadı, Honda CBR250RR ise euro4 normları yüzünden Avrupa ve ülkemizde piyasaya giremedi.

ZX 25R kawasaki 2020

Şimdi Kawasaki’den ha geldi ha gelecek denilen Ninja ZX-25R’ın piyasalara uyumlu olmasına çalışıyor. Asya’da sorun yaşamayan Kawasaki ZX-25R ile büyük abisi ZX-10R’ın çizgilerini sevenlere hitap edecek.

Şimdi Özelliklerine geçelim.
– Showa marka amortisörlere sahip olacak.
– Arka tarafta mono şok amortisöre sahip.
– Orijinal egzoz NASSERT-R Evoluti Type II.
– Ön cam aerodinamik bir hale getirilerek; rüzgar direnci azaltılmış
– Ayarlanabilir fren ve debriyaj manetine sahip
– Dunlop’un yarış lastikleri ile geliyor

ZX25 R Kawa

Dakikada 17000 devir kapasitesine sahip olan ZX-25R modelinin standart 40 beygir güç üretebiliyordu. Yarış versiyonunda ise bu değer çok daha yukarıda olacak.

İlk önce Endonezya’da satışa sunulacak. Kesin çıkış tarihini bilmiyoruz, fiyat tahmin edemiyoruz ama ülkemizde 45bin tl seviyelerine dayanacak diye bir tespitimizde var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok