Giriş Yap
Kawasaki 1400GTR

KAWASAKI1400GTR 3098 1

Özellikler

4 zamanlı 1,352cc Değişken Sübab Zamanlamalı Motor
ZZR1400’ün düşük ve orta devir motor özelliklerlerinden esinlenilen güç, su soğutmalı, 16 sübab, 4 zamanlı motoru düşük ve orta seviyede devirde, yüksek tork sağlayan değişken sübab zamanlama özelliğine sahiptir.
Elcik Isıtma
Kademesiz ayarlanabilen ısıtmalı elcikler standart takılmıştır. Döner ayarlama düğmesi eldivenli ellerle kolay ulaşım için sürücüye yakın konumda bulunmaktadır.
Renk Uyumlu 35 Litre Yan Çantalar
Geniş kapasiteli yan çantalar 1400 GTR’nin görünümünü şık
bir şekilde tamamlamaktadır. Kolaylıkla çıkartılabilir, su geçirmez ve tam korumalı kask taşıyabilir kapasitededir. Olabildiğince motosikletin kütle merkezine yakın şekilde monte edilen çantaların hafifliği, motosikletin ağırlık merkezini etkilemesini minimize etmek için dizayn edilmiştir.
Tetra-Şaft Sürüş
GTR’nin muazzam torku, asfalta olabildiğince çok etki eder, büyük oranda sertlik için çift taraflı 4-link arka salıncak kullanılmıştır.
Cam Hava Giriş Kanalı
Elektronik ayarlanabilir cama, havanın gösterge paneli
bölümüne girmesini sağlayarak kullanıcı üzerindeki yükü
azaltan giriş kanalı eklenmiştir. Hava kanalı açıkken kullanıcı üzerindeki negatif hava basıncı azalır. Bu da yüksek hızda kullanıcın öne doğru çekilme ihtimalini azaltır.
Artan Rahatlık
Kullanıcı kısmı ön tarafta daha dardır, yere basmayı kolaylaştırır ve daha düz oturma alanı rahatlığı artırır. Selenin yolcu kısmı daha uzun ve daha düzdür. Bu da yolcunun pozisyonunu değiştirmesini kolaylaştırır ve öne doğru kaymasını engeller.
Standart Tankpad
Tankpad artık standart olarak motosiklet üzerine yerleştirilmiştir.
47 Litre Arka Çanta Aksesuarı
Çanta iki kask sığacak kadar geniştir. Tek anahtarla rahatlıkla yerleştirilebilir. Üst kapak motosiklete uygun renktedir, ve iki tarafta ve arkada bir Kawasaki logosu bulunuyor. Çantayı yerleştirmek için arka raf kaldırılıp tabla takılması gerekir. Yaslanma pad’i ayrıyetten mevcuttur.
Yakıt Ekonomisi Yardım Modu
Yakıt ekonomisi yardım düğmesi kapatıp açılabilir. Bu modu açmak beyni sürüşden ziyade yakıt ekonomisine öncelik veren yakıt haritasına çevirir. Açıldığında ekranda ikon belirir. Kullanıcının nazik bir şekilde sürüş yapması gerekir: 100mph hız altında, 6000 rpm’den düşük devirde ve %30 daha az gaz ile.
Değişen K-ACT Ayarları
Değişen ayarlar, arka fren uygulandığında ön frendeki bağlantılı fren etkisini azaltır. Bu U-dönüşler gibi düşük hızlı manevralar için daha doğal bir fren hissi verir.
Daha Uzun ve Geniş Elektrikli Ayarlanabilir Cam
Elektrikli ayarlanabilir ön cam şimdi 70 mm daha uzun ve ayrıca üstü geniştir. Artan yüksekliği havanın üst taraftan geçmesini, kullacının kaskının etrafından kolayca akmasını sağlar. Daha geniş üst kısım, kullanıcının omuz ve kollarının üst kısmında daha az rüzgar almasını sağlar.
Gösterge Paneli
GTR’nin göstergesi, şimdi dış mekan hava durumunuda gösteriyor. Diğer yeni gösterge fonksiyonları, K-ACT modu göstergesi, Ekonomik sürüş göstergesi ve yakıt ekonomisi yardım modu sembolleridir. Mod seçim düğmeleri sol elcik üstünde konumlandırılmışlardır. BU sayede kullanıcı elini gidondan çekmeden kolaylıkla mod değişimi gerçekletirip, rahatlıkla LCD göstergeden durumunu takip edebilir. 2015 için  hız göstergesi ve takometre kadranları için preslenmiş paslanmaz çelik halkalar gösterge paneline daha yüksek kalitede görünüş sağlıyor.
K-ACT ABS
Kawasaki gelişmiş coactive fren teknolojisi sabit frenleme için ön ve arka frenleri bağlayan gelişmiş bir fren sistemidir.
Lastik Basıncı İzleme Sistemi
Lastik basıncı izleme sistemi, uzun turlarda sürüş esnasında devamlı lastik basıncını izleyerek sürücüye güvence sağlar.
Monokok şasi
Kawasaki-orijinal monokok alüminyum şasi ince bir şasi tasarımı elde etmek için motorun üzerinde geçen bir içi boş kutu tarzı bir yapıdır ve sabit dengeyi sağlamaya yardımcı olur.
KIPASS 
Kawasaki yakınlaşınca etkinleşen akıllı çalıştırma sistemi motorun kontağını ve direksiyon kilidini uzaktan aktifleştiren bir anahtar sistemidir.
KTRC 3 mod (Kawasaki traction control)
3 mod Kawasaki traction kontrol Kawasaki’nin en gelimiş çekiş kontrol sistemidir, sport sürüşünden touringe çeşitli sürüş durumlarına uygun mod seçenekleri sunuyor.
Çift gaz kelebekleri
Güç artışı ve ikinci beyin kontrolü gaz kelebeklerinin
kullanım bakımından büyük kolaylık sunuyor.
Yakıt Ekonomisi Yardım Modu
Yakıt ekonomisi yardım düğmesi kapatıp açılabilir. Bu modu açmak beyni sürüşden ziyade yakıt ekonomisine öncelik veren yakıt haritasına çevirir. Açıldığında ekranda ikon belirir. Kullanıcının nazik bir şekilde sürüş yapması gerekir: 100mph hız altında, 6000 rpm’den düşük devirde ve %30 daha az gaz ile.
Ekonomik sürüş göstergesi
Uygun ortalama yakıt tüketimini gösterir, yakıt verimli
sürüş sağlar.

 

Teknik Detaylar

 

Makine Tipi
4-zamanlı,su soğutmalı, Sıra 4 – silindirSilindir Hacmi
1352 ccSilindir Çap x Strok
84.0 X 61 mm

Sıkıştırma Oranı
10.7:1

Sübab Sistemi
DOHC, 16 sübap

Maksimum Güç/Tork
160 PS (8.800 rpm) 136N.m 6.200 rpm

Karbüratör
Yakıt enjeksiyonu: ø40 mm x 4

Ateşleme
Dijital

Marş Sistemi
Elektrik

Şanjman
6 – vites

Şasi Tipi
Monokok AlüminyumKaster/Trail
26.1′ / 112 mmSüspansiyon,Ön/Arka
43 mm ters çatal ayarlanabilir geri tep meli yay ayarlı
Alt bağlantılı Uni-trak, gaz dolumlu, Tetra kolu. Kademesiz geri tepme, tam ayarlanabilir yay

Lastik,Ön/Arka
120/70ZR17M/C (58W)  /  190/50ZR17M/C (73W)

Fren,Ön/Arka
Çift Disk 310 mm, çift radyal montajlı 4 piston kaliper, 4 balata / Tek Disk 270 mm, Çift piston kaliper

Tekerlek Çalışması,Ön/Arka
113/136 mm

U x G x Y
2230 x 790 x 1000 mm

Aks Açıklığı
1520 mm

Sele Yüksekliği
815 mm

Yakıt Kapasitesi
22 Lt.

Dolu Ağırlık
305 Kg

Fiyat :20.000 €

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok