Kask temizliği nasıl yapılır? Uyarılar

0
307

Kaskların içindeki pedler ve hassas bir yapıya sahiptir. O yüzden bebe şampuanı kullanın ve pedler aşırı sıkarak yıkamayın. Yumuşak telli diş fırçası ile dış kirlerini temizleyin, bebe şampuanı ve su ile firçalayın.

Kaskın iç kısmında bebe şampuanı kullanabilirsiniz fakat köpük kısmını temizlerken bastırmayın, sadece ovalayın ve temizleme işleminden sonra kurumaya bırakın.

Vizör ise daha çabuk aşınır o yüzden ıslak kağıt mendil ile yumuşak şekilde silin. Kurularken de yumuşak kağıt mendil ile silin.

Çözücü, alkollü, jant temizleyici, cam temizleme spreyi gibi ürünler kullanmayın. Kask dış ve iç yapısına zarar vererek kullanılmaz hale getirip dayanıklılığını azaltıyor.

Kaskınızı mutlaka maske ile giyin. Kaskınızı hiçbir zaman yere koymayın, kask kabuğunun zarar görmesi, kazada size yeterli koruma verememesi demektir.

İyi sürüşler Motosikletaksesuarlari.com’da, motosiklet kaskı, montu, botu, eldiveni, pantolonu, yağmurluğu, dizliği, belliği gibi giysi ve koruma malzemelerinin yanısıra, motorunuz için, branda, lastik, çanta, motor yağları, kilit, egzoz, alarm gibi aksesuarların, en iyi markalarının tüm modellerini, en ucuz fiyatlarıyla bulabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here