Kask seçeceklerin bilmesi gereken 8 şey

by motosiklet
5 sene ago
53 Views

Motosiklet kullanımı kimilerine göre bir tutku ve kimilerine göre trafikten kurtuluş kimilerine göre ise sadece bir araçtan ibaret olduğu herkes tarafından bilinir ve motosiklet kültürünün çok fazla oturduğunu söylemeyiz ama büyük bir kesim artık motosiklet kullanımına yöneldiğini söylemekte fayda var.

Seçim önemli ama bir kaç hatırlatma yapalım diyoruz.

Kask seçeceklerin bilmesi gereken 8 şey

 

1. Kafana olmuyorsa oldurmaya çalışma aşırı sıkmamalı unutma

2. Kaskı takınca kaskın içinde kafan dönmeyecek

3. Ön camını kapattığında burnun veya gözlüğün cama temas etmeyecek

4. Kaskı yere atarak dayanıklılığını ölçmeye çalışma

5. Kaskın altındaki çeneyi koruyacak bant bir süs değidir, onu kullanmayı ihmal etme

6. Kask çizilirse gidip yenisini almaya gerek yok, kendin boya veya boyat, tasarruflu ol

7. İnterkom veya kamera bağlantısı yaparken dikkatli ol, düşünce kafana çarpıp seni yaralamasın

8. Kask seçmek ustalık gerektirir kafanın dikine gitme satıcıyı dinle ama son kararı yine sen ver (pahalısını al demek istemiyoruz)

Bilgi vermeye devam edelim…

Motosiklet kullanırken bizi tamamlayan ise şüphesiz motosiklet aksesuarlarının tam teşekküllü olması gerekir. En basitinden taktığımız kask ve giydiğimiz eldiven bile tarzınızı yansıtmaya yeterli olacaktır ve tabii ki de işin aslı bu aksesuarların güvenliğinizi sağlamanızı kolaylaştırması gerekir. Motosikletinize renk katmak ve güvenliğinizi sağlamak için çok çeşitli aksesuarlar mevcut olmaktadır.

Geniş ürün yelpazesi sizi çok fazla ürünle karşı karşıya getirip kafa karışıklığına doğal olarak neden olacak bir olgudur. Bu nedenle tarzınıza uygun olanı seçmenizde fayda olacağını söylemek gerekmektedir. Aksesuarlarda en başı şüphesiz motor kaskları geldiğini söyleyebiliriz.

Çünkü hızlı ya da yavaş gitmeniz değil kaskınızı takmanız hayatınızı kurtaracak cinsten bir aksesuar çeşididir. Motor kaskınızı seçerken kafa ölçünüze ve kullanım amacınıza uygun ağırlık Ölçüsü ile fiyatına cam özelliğine ve güvenlik belgesi gibi detaylara özellikle dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Aslında burada en önemli detay kaskınızın kafanıza uygun olması ve tam oturmasıdır. Uygun kask ile rahat nefes almanız ve rahat hareket etmeniz en önemli etkenlerden biri olmaktadır. Diğer yandan motor kaskının ortalama ömrü 5 yıl olduğun söylemek gerekir.

Etiketler: , ,

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Güven Aydınar

Bilgi gerekirse yazabilirim

Güven içli

Herkesin bir tarzı var