Kanada’nın 200 mil / saat elektrikli superbike teknolojisine Japon lisansı ekleniyor

by motosiklet
8 ay ago
138 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Hypersport, Vancouver, Kanada merkezli Damon Motorcycles tarafından geliştirilen ilk elektrikli motosiklettir.

200 mph (322 km / s) azami hız ve 200 hp (150 kW) motor ile Damon Hypersport Spor kategorisindeki yerini ilk çıkışı ile herkese benimsetti.

Motosikletleri daha güvenli ve daha konforlu hale getirmek için tasarlanan Damon Hypersport‘ta bulunan benzersiz teknolojilerin bir kısmı hakkında bilgi veriyoruz.

Son üç yıldır Damon, CoPilot adı verilen bir dizi gelişmiş güvenlik özelliği geliştirmek için çalışıyor. Sistem, motosikletin çevresindeki düzinelerce hareketli nesnenin hızını ve yönünü aynı anda izlemek için radar, çoklu kameralar, görsel olmayan sensörler ve AI gibi bir dizi sensör kullanıyor. CoPilot, binicilere çarpışma uyarısı ve uyarıları sağlamak için gidona dokunsal geri bildirim titreşimleri ve ön camın kenarlarındaki LED uyarı ışıkları gibi bir takım bilgiler gösterir. Motosikletin etrafını 360 derece izleyebilir, etkili bir kuş bakışı oluşturur.

Daha da önemlisi, sistem sürücüye mümkün olduğunca sezgisel gelmesi için tasarlanmıştır, böylece ek bir odak noktası gerektirmeden sürücünün farkındalığını artırır.

Damon Hypersport’taki diğer yenilikler arasında motosikletin geometrisini farklı sürüş stillerine uyacak şekilde değiştirmesini sağlayan Vites sistemi yer alıyor.

Geleneksel motosikletler, spor sürücülerini agresif bir öne yatış ve sürüş biçim,ne sokuyor fakat bu motosiklette istediğiniz sürüşü yapabilmeniz için tasarımda değişime gidilmiş. Her motosiklet tasarımının kendine özgü avantajları olsa da, çeşitli tasarımlarında kendi dezavantajları vardır.

Sürücüleri tek bir motosiklet tasarımına kilitlemek yerine, Damon Hypersport elektrikli motosikletin Vites sistemi, sürüş koşullarını anında değiştirebilen ve bunlara uyum sağlayabilen ayarlanabilir geometri ile tasarlanmıştır. Sürücüler, motosikletin ön camını, koltuğunu, ayak mandallarını ve gidonlarını hareket ettirmek, ayarlamak için bir düğmeye basabilir ve bunların hepsi çeşitli ön ayarlara birlikte düzenleyebilir. Tamamen dik bir  oturma pozisyonu sağlayabilir. Bir sürüşün ortasında değiştirebileceğiniz sürüş konforu sağlayabilir.

Bu teknolojiyi başlangıçta Damon’un temel model için 24,995 $ ‘dan başlayan fiyat ile piyasaya çıkartacağını belirtmişler.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments