Kaliteli Sele Yapan Usta Tavsiyesi

0
1766

Merhaba arkadaşlar, kaliteli sele yapan usta tavsiyesine ihtiyacı olanlar için At grubunda Mehmet Enis Üstündağ paylaşmış. Herkesin haberi olması için sizlerle paylasiyorum.

Değerli Arkadaşlar,
Bildiğiniz üzere İşini doğru ve hakkıyla yapan esnafları sosyal medyadan tanıtmayı kendime görev edindim ki, Bilmeyen arkadaşlara bir pusula olabilmek için onların kaliteli hizmetlere direk ulaşımında bir faydam olması içindir.

İşte bu güzel esnaflardan bir tanesi daha, Selekoltuk Döşeme Adnan kardeşim ve değerli Babası Musa Amca.

Musa Amca Yaklaşık 30 küsür yıldır koltuk sele kılıf işinde olan bir ustamız ve bu birikimi Oğlu Adnan Çoban da hakkıyla devam ettiriyor.

Kendileri bir çok motosikletin selesini yeniden dizayn ederek Kkullanıcıların sürüşlerini daha kaliteli hale getirmeyi görev edinmiş insanlardır.

Özellikle Nc/integra serisi motosikletlerin selelerinin ne kadar rahatsız edici olduğunu bilmeyen yoktur.
Bugüne kadar 600 Küsür nc/integra seri motosikletin selesini yeniden dizayn etmişler…

İşte bu noktada Kullandıkları malzemelerin kalitesi öne çıkmaktadır.

Yağmur dizayn Selekoltuk Döşeme de kullanılan malzeme Visco elastik Süngerdir.

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir.
Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve kusursuz uyum sağlar.

Günümüzde yataklarda ve yastıklarda kullanılan bu teknoloji Motosiklet selelerinde de gayet güzel iş görmektedir.

Ağrısız ve sızısız Km lerce yol gitmenizi sağlamaktadır.

Her ne kadar konfor önemli olsada motosiklete hakim olmak da bir o kadar önemli işte burada sele alçaltma ve yükseltme işi de önemli bir hâl alıyor,

Kendi Africa Twin motosikletimde bu kuralın ne kadar önemli olduğunu bildiğim için ve bacak boyum kısa olduğu için özellikle hakimiyet konusunda şehir içinde sıkıntı çektiğim noktalar olmaktaydı,

Yağmur dizayn’ın bu konuda AT nin selesine sihirli bir dokunuşla düşük pozisyonda 85 Cm normal pozisyonda 87 cm olan Seleyi ,düşük pozisyonda 80 cm kadar düşürdüler ve konfordan taviz vermeyip aksine daha konforlu bir hale getirmeyi başardılar.

Yağmur Dizay’ı Kesinlikle tavsiye ediyorum, selesinden rahatsız olan arkadaşların muhakkak uğraması gerektiğini de bir kez daha altını çiziyorum.

Elimden geldiğince tüm yapılan aşamaları fotoğraflamaya çalıştım,

İletişim;
Adnan Çoban: ‭0 (536) 838 76 77‬
Adres :Maslak Atatürk Sanayi Aos 51.Sokak No:28 Maslak /İstanbul.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here